Sopot jest najchętniej odwiedzanym miastem na Pomorzu, zwłaszcza latem. Piękne plaże, architektura miasta, zabytki i dużo atrakcji dla dzieci przyciąga turystów z całej Polski i nie tylko. Decydując się na urlop czy wakacje w Sopocie warto wybrać noclegi blisko centrum.

Atrakcje w Sopocie

Słynny „Monciak” czyli ulica Bohaterów Monte Casino to główny deptak miasta, który tętni życiem niemal przez całą dobę. To właśnie tutaj turyści kierują swoje pierwsze kroki. Magiczne i kolorowe miejsce gdzie spotkać możemy ulicznych artystów, jest tu wiele restauracji, pubów, sklepików, kawiarenek.

Najpopularniejszym obiektem na Monciaku jest Krzywy Domek, który swoim charakterem nawiązuje do bajkowych rysunków Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Jego nietypowy kształ (jak z bajkowych opowieści) przyciąga uwagę, po wejściu do budynku, które jest centrum handlowym wszystko wygląda normalnie, ściany są prostę, okna w normalnym kształcie.

Kolejną atrakcją Sopotu jest molo, które jest najdłuższym drewnianym pomostem w Europie, ma 511,5 metra długości i składa się z 2 części – spacerowej i skweru kuracyjnego. Pierwsza część obejmuje, oprócz głównego pomostu, pokłady dolne oraz pokład boczny, które umożliwiają przybijanie statków pasażerskich. Druga część tzw. Skwer Kuracyjny to plac o powierzchni 20 tys. m², na którym znajdują się: zabytkowa fontanna, latarnia morska z punktem widokowym, muszla koncertowa oraz punkty gastronomiczne.

Najciekawszą atrakcją dla rodzin z dziećmi będzie wizyta w AquaParku. Co ciekawe obiekt ten jest jednym z największych oraz najnowocześniejszych parków wodnych w Polsce. Na dzieci czeka wiele atrakcji m. in. baseny ze zjeżdżalniami, basen wewnetrzny, zabawki, armatki wodne, gejzery, whirpool. A dla dorosłych hydromasaże, dzika rzeka, baseny rekreacyjne oraz zjeżdżalnie.

Będąc w Sopocie koniecznie trzeba zobaczyć Operę Leśną. Obiekt kojarzony jest przede wszystkim z odbywającymi się tu każdego roku festiwalami. Ten leśny amfiteatr zajmuje powierzchnię ponad 4 hektary i jednorazowo może pomieścić aż 4400 widzów. Opera charakteryzuje się świetną akustyką.
Warto także udać się do Muzeum Sopotu, które zlokalizowane jest w zabytkowej willi kupca i przedsiębiorcy Ernsta Claaszena, jednego z bogatych patrycjuszy, przedsiębiorców i arystokratów, których na przełomie wieków przyciągał sopocki ,,high life”. Miejsce to ukazuje jaką renomą cieszył się Sopot na początku ubiegłego wieku. Pierwsze piętro urządzono w wystawę odwzorowującą wyposażenie sopockich willi przełomu XIX i XX wieku. Piece kaflowe, angielskie meble i potężne szafy gdańskie udowadniają, że sopoccy wielmoże prowadzili życie na dość wysokim poziomie.

Wybierając noclegi w Sopocie warto również wspomnieć o doskonale rozwiniętej bazie noclegowej. Wśród turystów popularnę są apartamenty, dające dużo komfortu i niezależności. Ponadto są hotele, pensjonaty, wille oraz domki letniskowe.