#NajważniejszeWrócić – szczególnie z wędrówek po górskich szlakach. Małopolska Organizacja Turystyczna od lat konsekwentnie promuje małopolskie góry, a teraz razem z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym – TOPR podejmujemy niezwykle ważny temat edukacji o bezpieczeństwie w górach.

W dzisiejszym, trzecim odcinku, #NajważniejszeWrócić ratownik i przewodnik tatrzański, zastępca naczelnika TOPR Edward Lichota wraz z lekarzem, dr hab. n. med. ze szpitala w Zakopanem Sylweriuszem Kosińskim przedstawią proste zasady, które mogą uratować życie. Dowiemy się m.in. w jaki sposób rozpoznać nadchodzącą burzę i jak się wówczas zachować, poznamy zasadę 30/30 oraz dowiemy się jak ważne jest nawadnianie organizmu podczas wycieczki górskiej. Poznamy także historię Joanny – turystki, która przed dwoma tygodniami uległa wypadkowi podczas wędrówki w Tatrach, a której skutecznej pomocy udzielili ratownicy TOPR. W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) bieżącego roku ratownicy TOPR interweniowali 215 razy udzielając pomocy 249 osobom – interwencji było ok. 20% mniej w stosunku do analogicznego okresu 2019 r.

  • Link do #3 odcinka: https://www.youtube.com/watch?v=Hpxp2EPeyb4&t=204s
  • Link do poprzednich odcinków #NajważniejszeWrócić:

Odcinek #2: https://www.youtube.com/watch?v=MYYZN7aAdNI

Odcinek #1: https://www.youtube.com/watch?v=3_ka2_dpDxY.

Kolejne odcinki, premierowo prezentować będziemy w kolejne piątki o godz. 12.00.

Wszystkie filmy z serii #NajważniejszeWrócić dostępne będą na facebookowym profilu Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow i na kanale MOT w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCOoK_OGCBIKKu0NpTTQXJiw

Akcja edukacyjna #NajważniejszeWrócić jest współfinasowana ze środków Ministerstwa Rozwoju w ramach projektu „W małopolskich górach bezpieczniej!”. Partnerami akcji są Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Województwo Małopolskie.