Zakopane potocznie zwane zimową stolicą Polski, tętni życiem przez cały rok! To wyjątkowe miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, par, seniorów czy grupek przyjaciół. Do miasta przybywają także turyści niemal z całego świata, co da się odczuć na Krupówkach, gdzie gwar i rozmowy w różnych językach słychać na każdym kroku. Zakopane ma bogatą bazę noclegową oraz ofertę turystyczną skierowaną także dla najmłodszych. Przedstawiamy najciekawsze miejsca dla rodzin z dziećmi, które warto odwiedzić.

Zjeżdżalnia pontonowa – ulokowana na stoku pod Wielką Krokwią. Trasa zjazdu prowadzi 250 m rynną, która dodatkowo zraszana jest za pomocą specjalnego systemu wodnego dzięki czemu zapewnia maksymalny poślizg. W czasie zjazdu pontony także kręcą się wokół własnej osi, co zapewnia sporą dawkę adrenaliny.

Muzeum Zabawek i Gier Komputerowych RetroManiak – znajduje się na Krupówkach w centrum Zakopanego, z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom ale także ich rodzicom. Spotkać tu możemy nie tylko postaci z polskich bajek takich jak Bolek i Lolek, Baltazar Gąbka czy Pszczółka Maja, są też wspołczesne zagraniczne m. in. Kucyki Pony czy urocza Masha i jej przyjaciel Niedźwiedź. Miłośnicy komputerów napotkają tu jedne z pierwszych modeli komputerów np. Atari czy Commodore a także odlschoolowe gry. Ciekawa jest kolekcja lalek licząca ponad 60 modeli z całego świata, w przeróżnych ubrankach, strojach regionalnych itd.

Myszogród Zakopane – to miejsce powstało całkiem niedawno i również znajduje się na Krupówkach. Już zyskało olbrzymią popularność wśród rodzin. W tym miejscu zobaczymy około 1000 myszek (łaciatych, brązowych, białych) z całego świata w kilku, zupełnie innych aranżacjach, tj: Książkowy dom, Zaginiona wyspa, Podniebna wioska, Górska kraina, Śnieżna Kraina i Magiczny las.

Linowy Plac Zabaw Naboo – zlokalizowany w zacisznym miejscu, pełnym zieleni, przy ulicy Przewodników Tatrzańskich. Na terenie parku znajduje się 10 drewnianych domków a pomiędzy nimi przeszkody do pokonania: mostek, tunel, rybki, gąsienica a nawet mała tyrolka, jednak najwięcej emocji przysporzy przejście mostem nad łowiskiem pełnym pstrągów, wszystko na bezpiecznej wysokości z zabezpieczającą atestowaną siatką, która ma za zadanie zabezpieczyć przed upadkiem.

Papugarnia – znajduje się z dala od gwarnych Krupówek, na ul. Droga do Olczy, na miejscu bezpłatny parking, restauracja oraz sklepik z pamiątkami. Wszystkie papugi latają po całym obiekcie, są wolne-nie w klatkach. Dodatkową atrakcją jest możliwość karmienia papug które same chętnie szukają kontkatu z ludzmi. Spotkamy tu ponad 70 gatunków tych wyjątkowych ptaków.

Góralski ślizg pod Gubałówką – znajduje się tu jedyna tego typu atrakcja na Podhalu czyli gigantyczna ośmiotorowa zjeżdżalnia. Najmłodsi mogą zjeżdżać w tandemie np z jednym z rodziców czy starszym rodzeństwem. Doskonałe miejsce na wspólną rodzinną zabawę na świeżym powietrzu.

Tatrzański Park Edukacyjny – mieści się na ulicy Piłsudskiego, jest wyjątkowym miejscem dla dzieci, młodzieży i dorosłych – powstał on z miłości do przyrody, fauny i flory Tatr. Zobaczymy tu mnóstwo gatunków ptaków, które można zobaczyć z bliska, ponieważ przebywają w specjalnie przygotowanych wolierach, Zagrodę z lisami polarnymi i srebrnymi, z owcami czy jeleniami szlachetnymi, profesjonalny wybieg dla świstaków oraz stado danieli zwyczajnych.