Wybierasz się na urlop do Karpacza i zastanawiasz się co można można tam zobaczyć. Karpacz noclegi to dla wielu osób wymarzone miejsce na wakacje. Znajdziemy tu wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jaki dla dzieci. Parki rozrywki, baseny, muzea, zabytki i bogata w atrakcje okolica, czynią Karpacz miastem idealnym dla każdego, o każdej porze roku.

Z pewnością górskich pasjonatów wędrówek wybierających wczasy w Karpaczu przyciągnie królowa Karkonoszy – Śnieżka. Opcji wejścia na szczyt jest kilka, jednak najczęściej polecany jest czerwony szlak przez Kocioł Łomniczki (3,5h do góry). Drugą opcją często wybieraną jest wyjazd wyciągiem krzesełkowym z Karpacza na Kopę, skąd na szczyt pozostaje już godzina drogi. Ciekawą opcją jest wjazd kolejką bezpośrednio na samą Śnieżkę w miejscowości Pec pod Sněžkou w Czechach, czy też wejść szlakiem ok 3h
Kilka rzeczy, o których warto wiedzieć o śnieżce. Klimat Śnieżki przypomina ten, jaki panuje za kołem podbiegunowym. Średnia roczna temperatura na najwyższym szczycie Karkonoszy to zaledwie 0,4 st. C. Przez ponad 300 dni w roku na Śnieżce utrzymuje się mgła! Dzięki temu często można tu obserwować rzadko gdzie indziej spotykane zjawiska, takie jak widmo Brockenu i gloria. Na Śnieżce znajduje się jedno z dwóch w Polsce wysokogórskich obserwatoriów meteorologicznych. Drugie jest na Kasprowym Wierchu w Tatrach. Na Śnieżce regułą są huraganowe wiatry, które wieją tu przez większą część roku – średnio przez 206 dni

Jeśli jesteście pasjonatami interesujących zabytków sakralnych, w Karpaczu znajduje się Świątynia Wang, która jest uważana za najstarszy kościół drewniany w Polsce. Pierwotnie drewniany kościółek został wzniesiony w norweskiej miejscowości Vang. Na zlecenie króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV zakupił go znany norweski malarz, mieszkający w Dreźnie – Jan Krystian Dahl. Kościół zinwentaryzowano, rozebrano i przetransportowano do Berlina, jednak na prośbę hrabiny Fryderyki z Bukowca król darował go ówczesnemu Karpaczowi. Obiekt dotarł w Karkonosze w 1842 roku.

Jeśli wybieracie się do Karpacza z dziećmi znajduje się tu kilka świetnych miejsc gdzie można się wybrać. Karkonoskie Tajemnice to historie i legendy związane z Karkonoszami. To historia magii i życia w zgodzie z przyrodą. W Karkonoskich Tajemnicach, poza lekcją historii oraz techniki Odwiedzający otrzymają prawdziwą lekcję życia w górach rządzonych przez czary i niezbadane zjawiska przyrody. Interaktywna wystawa z klocków LEGO to wyjątkowa atrakcja dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Interaktywny świat tych znanych na całym świecie klocków pobudza wyobraźnię, uczy, bawi i rozwija kreatywność. Park Bajek to przedsięwzięcie braci Stanek z Karpacza. To świetny pomysł na miłe spędzenie czasu na świeżym powietrzu dla rodzin z dziećmi. W parku można przejść się ścieżką w lesie, gdzie podczas spaceru dzieci zobaczą osiem bajek braci Grimm, takich jak: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, czy Talary z Gwiazd. Pod Karpaczem znajdziecie Western City to park rozrywki osadzony w westernowym klimacie, mieszczący się w Ściegnach, obok Karpacza. Szczególną atrakcją Western City są specjalne pokazy – codziennie o godzinie 15:10 ma miejsce inscenizacja napadu na bank, z kolei o godzinie 12:00 można obejrzeć pojedynek rewolwerowców.

Ciekawą propozycją jest Dziki Wodospad na rzece Łomnica, który znajduje się nieopodal hotelu „Biały Jar” przy dolnej dolnej stacji wyciągu na Kopę. Zwłaszcza latem wodospad wygląda wspaniale, gdy otacza go bujna zieleń.

W Karpaczu znajduje miejsce zaburzenia grawitacji „Trójkąt Bermudzki” 🙂 na ulicy Strażackiej, której fragment sprawia wrażenie, że droga wiedzie pod górę. Zjawisko to polega na tym, że gdy zatrzymamy samochód i wyłączymy silnik, samochód zaczyna toczyć się pod górę wbrew prawom grawitacji. Warto pojechać i sprawdzić. Trzeba się zatrzymać, wrzucić bieg jałowy i zobaczyć, jak nasze ważące wtacza się samo pod górkę.

Dla aktywnych i lubiących wodę, w Karpaczu znajduje się kilkanaście basenów mieszczących się w obiektach hotelowych oraz fantastyczne aquaparki. Jeśli jednak najbardziej zależy nam na odpoczynku, relaksie tutejsze hotele, pensjonaty i ośrodki SPA, oferują kompleksowe usługi w zakresie zabiegów relaksacyjnych, odnowy biologicznej, masaży, saun, czy basenów.