Jesteś w Zakopanem i miałeś zaplanowane wycieczki po górach i nagle twoje plany popsuł niespodziewany deszcz? Spokojnie zaraz ci pokażemy masę innych atrakcji podczas których możesz się świetnie bawić i zapomnisz o brzydkiej pogodzie panującej za oknem. Jeśli jesteś po raz pierwszy w Zakopanem to możesz nie wiedzieć że w Zakopanem i okolicach jest pełno term i parków wodnych które na pewno pokochasz zarówno ty jak i twoje dzieciaki. Najczęściej wybierane są noclegi Zakopane a zwłaszcza pensjonaty, hotele wille, apartamenty, domki, pokoje do wynajęcia, kwatery prywatne. W samym Zakopanem jest Aqua Park Zakopane zaliczany jest do najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Usytuowany w pobliżu centrum, ale z widokiem na Tatry jest miejscem rodzinnej rekreacji i rozrywki. Wykorzystuje zarówno zwykła wodę podgrzewaną, jak i wodę geotermalną. W obiekcie znajdują się dwa baseny wewnętrzne rekreacyjne, z czego jeden wyposażony jest w tory pływackie. W basenach zastosowano różne urządzenia rekreacyjne i leżaki podwodne. Na zewnątrz budynku znajduje się basen geotermalny, napełniony wodą o temperaturze 32 stopni Celsjusza. Pozwala to na kąpiele zarówno latem, jak i chłodniejszych porach roku, nawet przy temperaturze powietrza -10 stopni Celsjusza. Z obydwu basenów podziwiać można panoramę Tatr. Na terenie Aquaparku znajduje się także strefa saun, grota solna, kręgielnia, sala zabaw dla dzieci oraz sala fitness. Ze względu na położenie w Zakopanem Aqua Park bywa szczególnie w wakacje i podczas ferii zimowych bardzo zatłoczony. Wielu turystów odwiedza go w dni, kiedy nie daje się wyjść w góry z powodu brzydkiej pogody.

Poza tym aqua parkiem w okolicach zakopanego znajdują się jeszcze termy takie jak: Termy Chochołów, Bania Bukovina, Gorący Potok Termy, Szaflary. Są to również świetnie zlokalizowane termy w których również czeka na ciebie masa pełnych atrakcji i odpoczynku. Jeśli natomiast wolisz mniej ekstremalne atrakcje to możesz odwiedzić papugarnie która jest położona z dala od głośnych i hałaśliwych Krupówek. Spotkasz tu liczne gatunki pięknych, kolorowych papug. Od najmniejszych Lorys Górskich po Wielkie Ary. Tylko u nas spotkasz w bliskim kontakcie wiewiórki Kanadyjskie, Trójbarwną z Borneo i susły Richardsona. Jeśli byłeś już w Zakopanem mogłeś pominąć jedno ciekawe miejsce jest nim Olcza – część Zakopanego. Znajduje się we wschodniej części miasta. Zabudowę tworzą głównie domy jednorodzinne. W dzielnicy znajdują się liczne domy wczasowe. Główną ulicą Olczy jest ulica Droga do Olczy. Przez Olczę przepływa Olczyski Potok.

Jeśli natomiast lubisz dobrze zjeść i jednocześnie chcesz poznać trochę bardziej Zakopane to koniecznie musisz odwiedzić i zjeść w tych karczmach: Karczma Góraleczka w której serwują same zakopiańskie smaki, muzykę na żywo i na dodatek znajduje się na Krupówkach. Z karczm znajdujących się w Zakopanem jest jeszcze jedna która znajduje się na Krupówkach. Jest to karczma Zapiecek w której również można dobrze pojeść, a jeśli bardzo posmakowało ci ich jedzenie oferują również jedzenie na wynos, więc możesz zabrać góralskie przysmaki ze sobą.

Oprócz części gastronomicznej i ekstremalnych wrażeń na termach i aqua parkach jest część historyczna i edukacyjna. W Zakopanem znajduje się wiele muzeów, teatrów oraz galerii. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem –  jest to jedno z najstarszych i największych muzeów regionalnych w Polsce. Muzeum Tatrzańskie jest instytucją kultury Województwa Małopolskiego, współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wiadomo w Zakopanem nie znajduje się tylko jedno muzeum poza nim znajdują się inne muzea takie jak: Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Karola Szymanowskiego, Muzeum Karola Szymanowskiego czy  Muzeum oscypka. Oprócz muzeów można odwiedzić również teatry i galerie. Zacznijmy od teatru. Teatr Witkacego czyli jeden  z popularniejszych teatrów, który ciekawy i godny odwiedzenia. Teatr imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem powstał 24 lutego 1985 roku, dokładnie w setną rocznicę jego urodzin. To „Teatr – schronisko” dla wszystkich ludzi odczuwających wciąż żywą potrzebę obcowania ze sztuką. To, co wyróżnia Teatr Witkacego, a dla jego twórców jest najważniejsze – to bliski kontakt, spotkanie aktora z widzem – publiczność traktowana jest jak mile oczekiwani i serdecznie witani Goście, a każde przedstawienie to próba nawiązania rozmowy – dialogu  z widzami. Wybór Patrona nie był przypadkowy – człowiek związany z Zakopanem, pojmujący teatr jako sztukę szczególną. To właśnie teoria Czystej Formy Witkacego, choć pojmowana niestereotypowo, miała duży wpływ na tworzone przedstawienia i atmosferę teatru, w którym prezentowane są rozmaite recitale, koncerty i działa Galeria Teatru. To Teatr zawodowy, profesjonalny i artystyczny.

Zobacz również: