Port Solina
Port Solina to przystań tuż przy Zaporze Solińskiej. Wypływają stąd statki, którymi można zwiedzić prawie wszystkie zakątki jeziora. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników sportów wodnych. Dla osób, które nie posiadają własnej żaglówki, a marzą o przepłynięciu jeziora statkiem, zapraszamy do odwiedzenia naszego portu, gdzie mamy różnorodny wybór sprzętu wodnego do wypożyczenia oraz możliwość skorzystania z organizowanych przez nas rejsów statkami Werlas 4, Werlas 5 i Werlas 6 oraz Demon Bieszczad. Taki rejs gwarantuje niezapomniane przeżycia pełne pięknych wspomnień. Port tuż przy samej zaporze to także wiele atrakcji dodatkowych, co sprawi iż nie będzie tutaj czasu na nudę. 
Rejsy odbywają się codziennie w godzinach 9:00 – 22:00. Standardowy trwa około godziny, a w przypadku rejsu specjalnego ten czas może zostać wydłużony do 3 godzin. Rejs specjalny uzgadniany jest indywidualnie, można więc nie tylko określić czas, ale również wybrać trasę.

Jezioro Solińskie
Jezioro Solińskie to zbiornik retencyjny, który został utworzony poprzez spiętrzenie wód Sanu oraz Solinki. Jezioro o powierzchni około 20 km kw. posiada wiele uroczych zatok,wysepek oraz około 150 km zróżnicowanej linii brzegowej, które zachęcają turystę do eksplorowania i poznania ich tajemnic na różne sposoby. Dobrze zorganizowana infrastruktura sportowo-rekreacyjna oraz uwarunkowania przyrodnicze sprawiają, że Solina to po prostu idealne miejsce dla osób kochających sporty wodne. Podkreślić należy piękne położenie popularnej Soliny. Jezioro otoczone jest głównie lasami oraz licznymi wzniesieniami, wśród których najwyższe są Jawor i Stożki. Spływające z gór potoki zapewniają jezioru czystą wodę, co jest wspaniałym rajem dla wędkarzy, a osoby uwielbiające spływy kajakowe uzyskują możliwość eksploracji wspaniałych rzek w bezpiecznych warunkach. Sezon żeglarski na Solinie rozpoczyna się zazwyczaj w maju i trwa do później jesieni. Choć wydaje się, że jest to aktywność wymagająca dużych nakładów finansowych, żeglowanie po Solinie nie musi być kosztowne. Nie ma konieczności kupować żaglówki – równie dobrze możemy odpowiedni sprzęt wypożyczyć. Na akwenie obowiązuje strefa ciszy  tj. zakaz używania silników spalinowych, można korzystać tylko z pomocy silnika elektrycznego. Na szczęście dla turystów nad Jeziorem Solińskim niemal każdy z ośrodków wczasowych dysponuje własną przystanią i dostosowanym do solińskich warunków sprzętem pływającym. 

Przystań Wodna KOMANDOR
Przystań Wodna KOMANDOR to firma rodzinna, działająca od 1998 roku na obszarze Jeziora Solińskiego.
Od początku swojej działalności świadczy usługi z zakresu wypożyczania sprzętu wodnego, organizuje także jedyne w swoim rodzaju rejsy widokowe po "Bieszczadzkim Morzu". Opowiadane przez Kapitana Henryka bieszczadzkie opowieści na długo pozostaną w pamięci każdego uczestnika wyprawy.
Przystań Wodna Komandor usytuowana jest nad Jeziorem Solińskim, niedaleko zapory wodnej w Solinie. W swojej ofercie posiada wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz niepowtarzalne rejsy 50-osobowym statkiem pasażerskim Komandor. Realizuje rejsy widokowe po jeziorze Solińskim w trzech trasach: Doliną Solinki, na zachód słońca oraz flagowy produkt, czyli 1, 5 godzinny rejs doliną Sanu do Juliusza I, „Króla Świata włóczęgów ", który swoją pustelnię ma ulokowaną nad brzegiem jeziora w miejscowości Horodek. Statek wyposażony jest w taras widokowy, toaletę, bar serwujący ciepłe oraz zimne napoje. Podczas chłodniejszych dni komfort zapewni centralne ogrzewanie.

W okolicy Soliny są równie piękne i ciekawe atrakcje. 

Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego
Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych to muzeum, działające w ramach Ośrodka 
Naukowo-Dydaktycznego Bieszczadzkiego Parku Narodowego z siedzibą w Ustrzykach Dolnych. Pomysł powstania muzeum sięga 1968 roku, a  placówka początkowo funkcjonowała jako Bieszczadzkie Muzeum Przyrody. W 1974 rozpoczęto budowę obecnego  muzeum. Obiekt ten został ukończony i otwarty w 1986 roku,  w 1991 roku został  przejęty przez Bieszczadzki Park Narodowy. Oprócz funkcji muzealnej Centrum prowadzi również działalność naukową i dydaktyczną. W Ustrzykach Dolnych przy ul. Bełskiej 7 znajduje się Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w którym można obejrzeć 7 stałych ekspozycji poświęconych historii, geologii, florze i faunie Bieszczadów. Do najciekawszych zbiorów należą eksponaty: żubrów, dzików, wilków i orłów, sokołów, puchaczy i sów.

Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości
Znajdujące się w Polańczyku Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości (funkcjonujące dziś także pod nazwą Parafii Najświętszej Maryi Panny w Polańczyku) to kościół katolicki wyznania rzymskokatolickiego, który w tej formie funkcjonuje od roku 1948. Wcześniej, ta budowla sakralna pełniła rolę cerkwi parafialnej świętej Paraskewii. W ramach cerkwi grekokatolickiej, Sanktuarium działało do roku 1907.
Sanktuarium to jest wyjątkowe, ze względu na to, że w murach znajduje się cudowna ikona Matki Boskiej Łopieńskiej, którą przeniesiono w to miejsce w roku 1949 z cerkwi w Łopience. Niestety, w dzisiejszej cerkwi nie zachowało się jej pierwotne wyposażenie. W 1984 roku  podczas remontu namalowano oryginalny, symboliczny, wielobarwny obraz. Jedynym odniesieniem do przeszłości jest wspomniana ikona Matki Boskiej.

Kamień Leski
Kamień Leski (ok. 410-420m n.p.m) - to niezwykle oryginalny pomnik przyrody nieożywionej zbudowany z piaskowca krośnieńskiego. Swój dziwaczny kształt zawdzięcza naturze i mieszkańcom okolic. W XIX stuleciu bowiem u jego podnóża pozyskiwano kamień. Po dawnym kamieniołomie widoczne są do dziś dwie głębokie wyrwy z pionową ścianą skalną od strony Glinnego. Dziś porośnięte młodym lasem dodają temu zakątkowi szczególnego uroku. Wielu podróżników, artystów, malarzy, poetów, pisarzy, publicystów, dziennikarzy i pionierów polskiej turystyki górskiej przemierzało te tereny w okresie „epoki galicyjskiej” (1772-1918), podziwiając niepowtarzalny urok Leskiego Kamienia. Pozostawione przez nich historie i opisy  do dziś budzą emocje.

Zamek Kmitów
Zamek rodziny Kmitów w Lesku powstał po spustoszeniu przez Węgrów i Wołochów w 1512 zamku Sobień nieopodal Leska. Wzniesiona w 1491 roku drewniana fortalicja została zastąpiona okazalszą budowlą.
Przejeżdżając przez Lesko, zwane bramą do Bieszczad, na zboczu nad Sanem natkniesz się  na XVI-wieczny zamek. Zamek został zbudowany w 1538 roku. Powstał w celu ochrony bogatego szlaku handlowego, który prowadził na Węgry.
Zamek jest jednym z symboli Leska.
Rezydencja została zbudowana w stylu późnogotyckim. Po przejęciu go przez rodzinę Ossolińskich budynek został wyremontowany, dzięki czemu zaczął  przypominać najsłynniejsze renesansowe pałace  tego okresu. Pod koniec XVII wieku zamek posiadał bardzo bogatą bibliotekę ze zbiorem ponad 300 tytułów. Budynek kilkakrotnie zmieniał właścicieli, polegający na regularnej przebudowie. W czasie najazdów szwedzkich i podczas II wojny światowej zamek został prawie doszczętnie zniszczony.
Budynek był wówczas znacznie większy, bogatszy i ważny dla wojska.
Zniszczony przez Szwedów w Wielkim Potopie, nigdy już nie odzyska pełnej świetności. Współczesny zamek składa się z wydłużonego parterowego budynku przylegającego do murów dawnej twierdzy, z zachowaną  cylindryczną wieżą obok niego. Najbardziej imponującą częścią jest część mieszkalna zamku,  powstała z nadbudowy wieży mieszkalnej stworzonej przez rodzinę Kmitów. Największą szkodą dla renesansowego charakteru zamku była jego powłoka, choć proces ten pozwolił zachować go w dobrym stanie. Niestety po renowacji nie przypomina już swojego pierwowzoru. Według legendy zamek jest regularnie nawiedzany przez Czarną Panią, która pojawia się w jego murach wraz z przybyciem rodu Kmitów. Fenomenem była Anna Kmita, która zginęła w pożarze budynku podczas najazdu  króla Węgier Macieja Korwina.

Siekierezada
Bar Siekierezada w Cisnej, zwany też barem, to nawiązanie do przebojowej powieści Edwarda Stachury o tym samym tytule. Jego atmosfera i wystrój są jedyne w swoim rodzaju, łącząc charakter twardych bieszczadzkich stolarzy i wrażliwych artystów, dla których Bieszczady stały się inspiracją. W Siekierezadzie na ścianach wiszą topory i głowy demonów, a także prace lokalnych artystów i fotografie renomowanych bywalców. Lokalne wina i piwa nalewa się prosto ze słynnej „pipy”. W szczycie sezonu przyjeżdżają tu rzesze zwiedzających, aby zrobić fotografię w niezwykłym wnętrzu Siekierezady.

Cerkiew Greckokatolicka
Pierwsza wzmianka o greckokatolickiej cerkwi parafialnej p.w. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Baligrodzie pochodzi z 1761 r. Obecna, stojąca obok baligrodzkiego rynku murowana cerkiew została wzniesiona w 1829 r., a odnowiona i przebudowana w roku 1928. Prawdopodobnie podczas owego remontu została wzniesiona drewniana kopuła. Cerkiew należała do dekanatu baligrodzkiego, który pierwotnie obejmował 16 parafii a od roku 1918 - 18, następnie przed rokiem 1930 wydzielono z jego obszaru dekanat ciśniański, zlikwidowano olchowiecki i ostatecznie aż do okresu wysiedleń dekanat baligrodzki obejmował 11 parafii.

Stadnina koni Karino
W Berezce Polańczyka, przy hotelu Karino znajduje się stadnina koni, w której pod czujnym okiem instruktora można nauczyć się jazdy konnej lub ją doskonalić.
Zajęcia trwają 45 minut. Turyści do dyspozycji mają 6 rasowych koni: Megi, Snajper, Brylant, Kacper, Emocja i Ondraszek, które są bardzo spokojne. Do tego cierpliwy i wyrozumiały instruktor powodują, iż nauka jazda konnej jest prawdziwą przyjemnością. Dodatkowo w stadninie można zdobyć jeździecką Odznakę Turystyki Górskiej PTTK. 
Dla tych, którzy pewnie czują się w siodle firma organizuje jednodniowe wyprawy na koniach.
W stadninie organizowane są też zajęcia dla małych dzieci: zapoznanie z koniem, ćwiczenia na utrzymanie równowagi i pewności siebie na koniu

Amfiteatr
W Polańczyku, na ulicy Zdrojowej, w pobliżu Jeziora Solińskiego znajduje się amfiteatr. Otoczony drzewami, zaledwie kilkadziesiąt metrów od jeziora sprawia imponujące wrażenie. Wybudowany został ze środków unijnych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2011, którego nazwa to "Polańczyk i Schidnica - wykorzystajmy razem nasz potencjał turystyczny i kulturowy dla poprawy konkurencyjności Bieszczadów". 
Amfiteatr przeznaczony jest dla dwóch tysięcy widzów, posiada 500 miejsc siedzących, i 1500 stojących. W lecie odbywa się tu wiele imprez plenerowych.

Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej
Parafia Matki Bożej Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych-Jasieniu to parafia, która ostała erygowana w 1667 roku z fundacji Stanisława z Uniechowa Ustrzyckiego. Murowany kościół został zbudowany w 1740 roku w stylu barokowym , a konsekrowany został 15 sierpnia 1743 roku przez bpa Wacława Hieronima Sierakowskiego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 7 lipca 1968 roku decyzją bpa Ignacego Tokarczuka zostało utworzone Sanktuarium Matki Bożej Rudeckiej Królowej Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych-Jasieniu|Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej. W 1968 roku abp kard Karol Wojtyła dokonał instalacji obrazu Matki Bożej Rudeckiej. W 1992 roku został skradziony.

Stacja narciarska Gromadzyń
Stacja Narciarska „Gromadzyń” w Ustrzykach Dolnych – ośrodek narciarski na północnym zboczu góry Gromadzyń. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych Ustrzyk Dolnych. Stacja Narciarska Gromadzyń jest jedną z kilku małych stacji narciarskich w Polsce dysponujących trasą mającą homologację FIS.
Narciarze i snowbordziści mogą tutaj szaleć na 7 kilometrach tras narciarskich, które są o różnym stopniu trudności i nachylenia.

Zespół basenów Delfin
Kompleks basenowy „Delfin” znajduje się w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym Ustrzyki Dolne. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, gdzie można miło spędzić czas. Kompleks basenowy "Delfin" oferuje nowoczesny  kompleks basenów krytych, w skład którego wchodzą dwa baseny sportowo-rekreacyjne. Basen rekreacyjny posiada wiele atrakcji: fontanny, zjeżdżalnie, wodne masaże ścienne, sauny czy gejzery. Alternatywnie możemy zafundować sobie suchy masaż wodny HydroJet lub zagrać w  bilard, bilard, rzutki i tenisa stołowego.
Kompleks oferuje pokoje  z łazienkami, kawiarenkę internetową, sklepy i kawiarnię. W okresie letnim goście mogą korzystać z atrakcji poza kompleksem. Istnieją również dwa odkryte baseny, basen sportowo-rozrywkowy. Na najmłodszych czeka basen z grzybkami wodnymi. Sportowcy, którzy lubią być aktywni, mogą skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu. Oprócz ośrodka znajduje się również plac zabaw dla dzieci, dla starszych dzieci bardzo znana jest siatkówka, koszykówka, piłka plażowa, kort tenisowy.

Muzeum Kultury Bojków
Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Polańczyka i okolic jest Muzeum Kultury Bojkowskiej w Myczkowie.
Muzeum istnieje od 2013 roku  i gromadzi wspomnienia z życia gospodarczego i społecznego  dawnych mieszkańców dzisiejszej Soliny. Od ponad 30 lat gromadzone są przedmioty codziennego użytku, stare zdjęcia, dokumenty, narzędzia i kostiumy. Większość pamiątek z tamtych lat znajduje się w prywatnej kolekcji obecnego kustosza muzeum Stanisława Drozda oraz nieżyjącego już polonisty w Bereskiej Szkole Podstawowej Władysława Wojtonia, który  gromadził je w polskiej klasie. Ta kolekcja z lat 80. został powiększony przez młodego  nauczyciela historii  tej szkoły. Zbiory muzeum prezentują wszystkie sfery życia mieszkańców Myczkowa i okolic i są ułożone  chronologicznie od poczęcia do śmierci. Dzięki wielkiemu wkładowi pasjonatów historii, uczniów,  rodziców i nauczycieli kolekcje muzeum są stale powiększane i poszerzane.

Wyspy na Jeziorze Solińskim
Polańczyk leży nad Jeziorem Solińskim, utworzonym w 1968 roku przez zapory na rzece San i Solince.
Jezioro Solińskie jest obecnie największym sztucznym zbiornikiem  w Polsce.Na jeziorze  są cztery wyspy. Jeden z nich, zwany La Grande, ma powierzchnię 3 hektarów i jest zamieszkany, ponieważ istnieje wiele kurortów i marin, które wynajmują sprzęt morski. Można się tam dostać tylko promem z Polańczyka. Pozostałe trzy wyspy  są niezamieszkane. Pierwsza to skalista wyspa położona w pobliżu półwyspu Brossa, druga to niewielka wysepka potocznie zwana zająca. Trzecia wyspa jest wyspą sezonową, ponieważ jest szczytem zatopionej góry, którą można zobaczyć tylko wtedy, gdy poziom wody jest bardzo niski. Znajduje się pośrodku zbiornika, między Cypelem Polańczykiem a Zaporą Solina.
Bieszczady noclegi domki to świetne miejsce na wypoczynek z dziećmi, z rodziną czy grupą przyjaciół.