Polanica Zdrój jest słynnym miasteczkiem uzdrowiskowym w województwie dolnośląskim. Malownicze położenie w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, pomiędzy podnóżem masywu Piekielnej Góry a zboczach Gór Bystrzyckich powoduje, że miasto odwiedzane jest przez tysiące turystów z polski jak i z zagranicy. Miasto wznosi się na wysokości około 370-560 m. n. p. m., przy czym najniższy punkt znajduje się w jego centrum, a najwyższy na Sokołówce.

Największe atrakcje w Polanicy Zdrój:

Park Zdrojowy w Polanicy Zdrój


Polanica-Zdrój to nietypowa urbanistycznie miejscowość. Nie ma tu klasycznego rynku, a miejscowość zlokalizowana jest w wokół Parku Zdrojowego – który jest centralnym punktem miasta. Park Zdrojowy jest wpisany do rejestru zabytków. Ciekawym okazem pochodzący z kanady cyprysik Lawsona. W parku rośnie dużo drzew – pomników przyrody.
W parku znajdują się również Pijalnia Wód Mineralnych, Muszla Koncertowa, Teatr Zdrojowy im. Ćwiklińskiej, Zakład Przyrodoleczniczy i Kolorowa Fontanna.

Centrum Aktywnego Wypoczynku Góralka. Tor


Tor saneczkowy Góralka to atrakcyjna rozrywka dla dzieci i dorosłych, to ponad 450 metrów zjazdu na sankach. Świetna, całkowicie bezpieczna zabawa, mimo iż wprawni saneczkarze mogą rozwinąć prędkość nawet do 40 km na godzinę.
Sezon trwa od 15 kwietnia do 31 października.

Park Szachowy

Park Szachowy to część Parku Zdrojowego, położony w centrum miejscowości. Powstał w 1911 r., 2 lata później nieznacznie go powiększono. Zaprojektowany symetrycznie, z pełnymi roślin alejkami przecinającymi się wyłącznie pod kątem prostym. Główną atrakcją Parku Szachowego są szachy :). W parku można rozegrać wielką partię – mierzącymi 1,4 m figurami, na planszy o powierzchni 100 m².

Fontanna Kolorowa

Pokazy odbywają się w każdy weekend w godzinach: czerwiec-lipiec – 22.00, sierpień – 21.30, wrzesień – 20.30, październik – 20.00. Przypominamy, że podczas pokazu należy zachować dystans i mieć założoną maseczkę. Obowiązuje także zakaz wchodzenia do niecki fontanny.

Park Narodowy Gór Stołowych

Park Narodowy Gór Stołowych położony jest na terenie Sudetów Środkowych w części historycznej krainy Ziemi Kłodzkiej. Powierzchnia parku wynosi 6340 ha. W otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych znajdują się popularne dolnośląskie uzdrowiska : Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój, oraz Duszniki Zdrój.

Góry Stołowe urzekają swoimi , rzeźbami, skalnymi grzybami, labiryntami, szczelinami i punktami widokowymi. Znajdziemy tu duże i zwarte lasy, torfowiska czy górskie łąki. Unikalna rzeźba, wzbogacona dużym nagromadzeniem rozmaitych form erozji piaskowców w postaci głębokich szczelin, labiryntów i blokowisk skalnych.

Atrakcje Parku Narodowego Gór Stołowych

„skalne miasto” na Szczelińcu Wielkim
skalne labirynty – Błędne Skały w masywie Skalniaka
Skalne Grzyby i Radkowskie Skały
Skały Puchacza
Łężyckie Skałki