Kluszkowce są piękną wsią letniskową położoną nad sztucznym zalewem: Jeziorem Czorsztyńskim. Rozciągają się stąd wspaniałe widoki na Pieniny ze szczytem Trzy korony i na Tatry Słowackie. Wieś leży w dolinie potoku Kluszczowianka w paśmie Lubania. Jest ośrodkiem narciarstwa i sportów wodnych. Jedną z wielu atrakcji dzięki którym umilisz sobie pobyt w Kluszkowcach jest Ośrodek Narciarski Czorsztyn-ski znajduje się on w miejscowości Kluszkowce nad Jeziorem Czorsztyńskim. Malownicza i atrakcyjna turystycznie okolica stwarza idealne warunki do wypoczynku. Ośrodek mieści się na zboczach góry Wdżar. Niesamowite widoki na Parki Narodowe z pewnością umilą ci aktywnie spędzany wolny czas. Będąc nad Jeziorem Czorsztyńskim, ciekawą opcją turystyczną jest również odbycie rejsu statkiem lub gondolą.

W sezonie letnim kursują tu: „Harnaś”, „Dunaje” i „Halny”, które wypływają z przystani znajdującej się u podstawy wzgórza zamkowego w Niedzicy. Trasa wycieczki zapewnia niezwykle piękne górskie widoki. Jeśli uwielbiasz wędrówki to wypad nad górę Wdżar to idealne miejsce dla ciebie. Wdżar to charakterystyczny, częściowo bezleśny szczyt o wysokości 767 m n.p.m., znajdujący się w paśmie łączącym Lubań z Pieninami, na granicy miejscowości Kluszkowce i Krośnica. Osobliwością Wdżaru jest jego wulkaniczny charakter, gdyż można tu spotkać magmową skałę wulkaniczną – andezyt. Skała ta eksploatowana była w obrębie obecnych tu trzech, nieczynnych już kamieniołomach: Snozka (od strony północnej), Tylka i Lisi Łom (od strony północno-zachodniej). Krajobraz Wdżaru dodatkowo urozmaicają ciekawe formacje skalne, będące typową formą wietrzenia andezytu, położone na południe od szczytu. W niektórych miejscach tych skałek oznaczonych czerwoną farbą, można zaobserwować anomalie magnetyczne.

W okolicach Kluszkowców można również znaleźć wiele innych atrakcji np. Zamek Czorsztyn. Zamek Czorsztyn zlokalizowany jest nad Jeziorem Czorsztyńskim na skalistym wzgórzu. Ruiny zamku pochodzą z XIV wieku, a dostać się tam można pieszo ścieżką biegnącą przez las z pobliskiego Czorsztyna. Dla turystyki udostępnione są ruiny zamku średniego i górnego, renesansowa baszta Baranowskiego i Zieleniec. Z zamku górnego podziwiać możemy piękną panoramę Zbiornika Czorsztyńskiego, Pienin Spiskich oraz Tatr. Zobaczyć tu możemy również wystawę o historii zamku i starostwa czorsztyńskiego oraz niewielkie lapidarium. Baszta Baranowskiego z której oglądać możemy panoramę Podhala, Gorców i części Pienin Czorsztyńskich oferuje zwiedzającym wystawę reprodukcji kart pocztowych ze zbiorów PPN.