Papugarnia Egzotyczne Zakopane jest największym tego typu obiektem w Małopolsce i jako jedyna objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta. Położona jest z dala od Krupówek obleganych przez turystów. Miejsce to jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w Zakopanem, zwłaszcza z dziećmi. Do dyspozycji Gości odwiedzających Papugarnie jest:
*Sklepik z pamiątkami,
*Restauracja,
*Bezpłatny parking.
W Papugarni poznać można kolorowe i piękne okazy ponad 70 papug, które są tresowane i przylatują na ramię lub rękę co pozwala nam je pogłaskać, nakarmić lub zrobić sobie wspólne zdjęcie.Spotkać tu można liczne gatunki pięknych papug- od najmniejszych Lorys Górskich po Wielkie Ary. Niektóre są tak duże, że rozpiętość ich skrzydeł sięga do 120 cm. Tylko tutaj spotkacie w bliskim kontakcie wiewiórki Kanadyjskie, Trójbarwną z Borneo i susły Richardsona.

Mysi Park Rozrywki to jedyna tego rodzaju atrakcja na mapie Zakopanego. Myszogród to wyjątkowe miejsce, które zamieszkują małe myszki, które można obserwować godzinami, gdyż są umieszczone za taflami szkła. Myszki w Myszogrodzie są umieszczone w gablotach przedstawiających różne baśniowe scenerie, m.in.:
*Magiczny las
*Śnieżna Kraina
*Zaginiona wyspa
*Podniebna wioska
*Książkowy dom
*Górska kraina
*Myszy na Marsie
Te wszystkie ekspozycje mają ponad 200 m².
Zobaczyć tutaj można myszki wielu gatunków, kolorów, rozmiarów.
Miejsce to jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w Zakopanem, zwłaszcza z dziećmi.

Tatrzański Park Edukacyjny jest wyjątkowym miejscem dla dzieci, młodzieży i dorosłych, który powstał z miłości do przyrody, fauny i flory Tatr. W Parku Edukacyjnym możesz nawiązać kontakt z dzikimi i hodowlanymi zwierzętami. Tatrzański Park Edukacyjny daje mnóstwo możliwości by nie tylko dowiedzieć się ciekawych rzeczy o faunie i florze Tatr, ale również doświadczyć.Tatrzański Park Edukacyjny ma do zaoferowania:
*Mnóstwo gatunków ptaków, które można zobaczyć z bliska, ponieważ przebywają w specjalnie przygotowanych wolierach
*Zagrodę z owcami
*Zagrodę z owcami karpackimi
*Zagrodę z lisami polarnymi i srebrnymi
*Zagrodę z jeleniami szlachetnymi
*Stado danieli zwyczajnych
*Profesjonalny wybieg dla świstaków

Zobacz również: Dlaczego warto wybrać noclegi w Zakopanem z wyżywieniem?