Zakopane są jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. To najwyżej położone miasto w Polsce.
Zakopane położone u podnóża Tatr, które są zaliczane do najwyższych gór w Polsce. To ulubione miejsce na rodzinny urlop ze względu na wiele atrakcji ora miejsc do które warto zwiedzić. Jednak wybierając się tu wspólnie z dziećmi warto dostosować pobyt do ich potrzeb i możliwości.
W Zakopanem można się bardzo dobrze bawić, miło spędzać czas i cieszyć się cudowną atmosferą tego przepięknego miasta.

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Zakopanem. Co warto zwiedzić, gdzie wybrać się z dziećmi?:

 • Dolina Strążyska
 • Rusinowa Polana
 • Kolejka na Kasprowy Wierch
 • Dolina Kościeliska
 • Dolina Chochołowska
 • Morskie Oko
 • Kasprowy Wierch
 • Polana Szymos
 • zkowa
 • Nosal
 • Hala Gąsienicowa
 • Przejażdżka skuterem śnieżnym
 • Centrum Rozrywki Letnia Zabawa
 • MINI Club
 • Be Happy Museum
 • Wystawa Figur woskowych Expo
 • Myszogród
 • Motylarnia
 • Papugarnia Egzotyczne Zakopane
 • Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN
 • Aquapark w Zakopanem
 • Park Harnasia
 • Akwanarium Podwodny Świat
 • Snowlandia Zakopane
 • Zjeżdżalnia grawitacyjna
 • Plaża na wysokości
 • Lodowisko „Tafla”

Rusinowa Polana
To doskonałe miejsce na spacer z dziećmi
Szlak prowadzi z Wierchu Poroniec. Po godzinie marszu, ścieżką która prowadzi w lesie dochodzi się na Rusinową Polanę, na której znajdują się stoły i ławy, w sezonie letnim funkcjonuje bacówka, w której są sprzedawane sery.
Z tego miejsca ciągnie się cudowny widok na Tatry Wysokie i Bielskie.
Z Rusinowej Polany warto wybrać się na Wiktorówki, gdzie znajduje się piękna, drewniana Kaplica Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, spacer zajmuje ok. 10 minut lub na Gęsią Szyje

Trasa: Wierch Poroniec – Rusinowa Polana – Gęsia Szyja – Rusinowa Polana – Wiktorówki – Zazadnia

Dolina Strążyska
Szlak, który nadaje się na lato i zimę. Wędrówka na Dolinę Strążyską z dziećmi latem zajmuje około 45 – 50 minut, zimą trochę dłużej.
Droga prowadzi wśród potoku, czasami widać nad nią zbudowane mostki. Po drodze często mija się ławeczki dla tych osób, które chcą odpocząć, trasa prowadzi pod górę, ale nie jest trudna. Na Polanie Strążyskiej jest schronisko, w którym można zakupić coś do jedzenia i picia. Stąd można przejść do Sarnich Skałek, droga z dziećmi zajmuje latem ok godziny
i dwudziestu minut, jest stroma.
Wracając z Doliny Strążyskiej latem warto skręcić w lewo i poświęcić
ok. 10-15 minut na wejście Drogą Pod Reglami w kierunku Małej Łąki do schroniska,
aby zjeść najlepszych w okolicy oscypków.

Kolejka na Kasprowy Wierch
Prawdopodobnie najbardziej znana kolejka linowa w Polsce, daje dzieciom możliwość posmakowania wysokich gór, także wtedy gdy nie są jeszcze gotowe na wyjście w góry z prawdziwego zdarzenia. Wjazd na 1987 m n.p.m. to niepowtarzalna okazja do przejścia w stronę Czerwonych Wierchów z urokliwym widokiem na Giewont.
Warto pamiętać, że nawet jeśli wjeżdżamy kolejką, trzeba mieć ze sobą sportowe obuwie i odzież na wypadek wiatru, deszczu czy szybkiej zmiany pogody. Drugim bardzo popularnym szlakiem dostępnym dla rodzin z dziećmi jest asfaltowa droga, która prowadzi z Palenicy Białczańskiej na Morskie Oko.
To długi spacer, który zajmuje około 3 godziny, z dziećmi może trwać od godziny do półtorej, ale motywacja ujrzenia tych pięknych widoków jest warta każdego trudu. W Tatrach jest dużo szlaków dostępnych dla rodzin z dziećmi, niekoniecznie trzeba wchodzić na Rysy czy Orlą Perć.
Ceny biletów:
Sezon niski: bilet normalny góra – dół 79 zł, bilet ulgowy góra – dół 69 zł, bilet w jedną stronę 65 zł, bilet ulgowy w jedną stronę 55 zł.
Sezon wysoki: bilet normalny góra – dół 89 zł, bilet ulgowy góra – dół 75 zł, bilet w jedną stronę 75 zł, bilet ulgowy w jedną stronę 65 zł.

Dolina Kościeliska
Kolejnym dobrym miejscem na wycieczkę z dzieckiem w Tatrach jest przepiękna Dolina Kościeliska w Kościelisku.
Początkowo jest ubita gruntową drogą, na dalszym odcinku jest pokryta przez kamienne płyty. To szeroki 9-kilometrowy szlak, który ciągnie się równolegle z prześlicznym potokiem. Dzieci w wieku 3 – 4 lat bez trudu sobie z nim poradzą.
Na trasie znajduje się dużo miejsc na postoje. W okolicy są jaskinie, m.in.: Mroźna, Raptawicka i Mylna.
Końcowym przystankiem jest Hala Ornak, gdzie jest usytuowane schronisko.

Dolina Chochołowska
Jest największą z tatrzańskich dolin w Polskiej części Tatr, ma 10 km długości.
Nadaje się na spacer o każdej porze roku. Latem połowę długości doliny można pokonać Kolejką Turystyczną Rakoń.
Jeśli dzieci będą znużone, dalej można pojechać dorożką do schroniska na Polanie Chochołowskiej. Latem w dolinie można wejść na łąkę w pobliżu szlaku, położyć koc i dać dzieciom nacieszyć się pięknym otoczeniem.

Morskie Oko
Morskie Oko jest największym i najbardziej znanym jeziorem w Tatrach. W lecie wypoczywają tam tłumy turystów, dojście jest dość uciążliwe i zajmuje ponad dwie godziny. Kto ma pragnienie, może przejechać się góralską dorożką zaprzężoną w dwa konie.
Znad jeziora można podziwiać przepiękny widok na Tatry, w tym na Rysy, najwyższy szczyt po polskiej stronie.

Kasprowy Wierch
Najchętniej odwiedzany szczyt w Tatrach, fantastycznie nadaje się na rodzinną wyprawę. Każdy turysta, który odwiedza Zakopane i Tatry skieruje się na Kasprowy Wierch. jest to jeden z podstawowych szczytów, zwłaszcza dla początkujących taterników. Kasprowy Wierch jest powszechnie znany z kolejki linowej, najbardziej popularnej i najdłużej kursującej w Polsce.
Dzięki niej szczyt staje się dostępny również dla rodzin z dziećmi. Można spróbować wspiąć się na górę na własnych nogach, ale jeśli idzie się z dziećmi, lepiej skorzystać z kolejki. Szczyt ma 1987 m n.p.m. wysokości i świetnie nadaje się na rodzinną wyprawę.
Trzeba być dobrze przygotowanym na różne opcje pogodowe i zabrać ze sobą coś ciepłego.
Przy takiej wysokości jak na Kasprowym Wierchu temperatura może być niższa. Planując pieszą wycieczkę trzeba pamiętać o odpowiednim obuwiu i prowiancie.

Polana Szymoszkowa
Jeśli marzysz o rodzinnym urlopie narciarskim w zimowej stolicy Polski Polana Szymoszkowa posiada wszystko co potrzebne, by taki wyjazd na długo pozostał w pamięci twoich bliskich.
W sezonie ośrodek tętni życiem. Stok Gubałówki wywołuje emocjonujące doznania, dzieci i rodzice mogą powalczyć
w zawodach o Puchar Koziołka Matołka, jest to coroczny Memoriał im. Kornela Makuszyńskiego.
Jest to cudowne miejsce na rozpoczęcie przygody z nartami lub snowboardem.
Można się cieszyć jazdą na nartach i jednocześnie mieć pociechy na oku. Instruktorzy, którzy z entuzjazmem odnoszą się do swojej pracy, zaszczepią w dzieciach ducha sportowego, prezentując konkretne techniki w formie zabawy.
Dzieci mogą skorzystać z magicznego dywanu, to bardzo bezpieczny i nowoczesny wyciąg taśmowy.
Kiedy już nabierzecie wprawy, warto poszusować po łagodnych, niebieskich trasach,
na zaawansowanych czeka pełen emocji zjazd pochyłą, czerwoną trasą z zachwycającym widokiem na Tatry i Giewont.

Nosal
Nosal to popularny szczyt tatrzański o wysokości 1206 m. n.p.m. Szlak na Nosal zapada w pamięć przez wspaniałe widoki, które oferuje.
Nosal jest przystępną górą do której można się dostać od strony Doliny Olczyskie i Kuźnic.
Z Kuźnic można się dostać w wyższe partie gór m.in. do schroniska Murowaniec, na Kasprowy Wierch i na Nosal.
Przed wyruszeniem w drogę warto zrobić sobie krótki postój przy potoku Bystra. Zmierzając w kierunku góry Nosal można nacieszyć się fantastycznymi krajobrazami. Nosal jest chętnie wybierany przez rodziny z dziećmi. Wejście na szczyt zajmuje około godziny marszu.
Po drodze znajduje się kilka tarasów widokowych, które są zachętą by odpocząć i miło spędzić czas.
Przy letniej, słonecznej pogodzie można zatopić się w euforii.

W zimie i po deszczu trzeba uważać, bo mogą się pojawić zlodowacenia i może
być ślisko. Zielony szlak prowadzi do Doliny Olczyskiej, która kończy się przy Ośrodku Czynnej Ochrony Płazów i Gadów.
To szeroka i długa droga o długości około 4 kilometrów licząc od szczytu Nosala. Na końcu szlaku jest umiejscowiony Ośrodek Czynnej Ochrony Płazów i Gadów.
To niewielki staw, który poświęcony jest stworzeniom z tych dwóch rodzajów kręgowców.
Posiadanie biletu do Tatrzańskiego Parku Narodowego upoważnia do darmowego korzystania z Ośrodka Czynnej Ochrony Płazów i Gadów. Z tablic można uzyskać informacje na temat ich życia i środowiska.
Przy ośrodku jest wyjście z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nosal to obowiązkowy punkt dla wszystkich turystów, którzy szukają szlaku na swój początek z Tatrami albo potrzebują wytchnienia pomiędzy większymi szczytami.
Koszt wejścia na szlak to 6 zł dla osoby dorosłej i 3 zł za bilet ulgowy.

Hala Gąsienicowa
To wycieczka na lato dla rodziców z dziećmi, które już samodzielnie chodzą.
Szlak ma początek w Kuźnicach i prowadzi albo przez Boczań na halę w ok. 2 h z dziećmi latem albo przez Dolinę Jaworzynki.
Trzeba się trochę wspiąć pod górę, ale widoki na Hali Gąsienicowej, nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, wynagradzają wszelki wysiłek.
Z pewnością widok na Kościelec, Granaty, żółtą Turnię i Żabiego Konia zapadnie dzieciom w pamięć. Na Hali Gąsienicowej jest schronisko „Murowaniec”, gdzie można się posilić i ugasić pragnienie.

Przejażdżka skuterem śnieżnym
Skutery śnieżne to fenomenalna forma zabawy i rekreacji, świetna frajda dla turystów odpoczywających w górach, w szczególności dla dzieci. Uczestnicy wyprawy uczą się podstawowej instrukcji, zasad poruszania się na skuterze, właściwego ubrania, które chroni przed zimnem, mrozem, wiatrem i śniegiem.
Dobry ubiór jest podstawą, aby wyjazd był przyjemny i bezpieczny.

Wycieczka skuterem śnieżnym pozwala na swobodne poruszanie się i czerpanie maksymalnej radości z jazdy po śniegu.
Każdy uczestnik otrzymuje profesjonalny strój: kombinezon, buty, kask, rękawice,
gogle. Skutery śnieżne są wspaniałą atrakcją w Zakopanem.
Zapewniona jest opieka doświadczonych instruktorów, którzy służą znajomością tatrzańskich tras, pomocą w zmaganiach ze śnieżnymi zaspami. Cena za przejażdżkę skuterem śnieżnym wynosi 230 zł.

Centrum Rozrywki Letnia Zabawa
Warto wybrać się do Parku Rozrywki Letnia Zabawa. Znajduje się tutaj dużo atrakcji dla najmłodszych.
Zapewniona najlepsza zabawa i aktywny czas zagwarantowany. Park Rozrywki Letnia Zabawa w Zakopanem pozwala na wspólne spędzenie czasu dzieci i rodziców. Atrakcja pozwala być w jednym miejscu ze swoimi dziećmi, ale niemal osobno.
Można usiąść wygodnie na leżaku lub kocu pijąc lemoniadę i czytając książkę. W Letniej Zabawie dzieci mogą czuć się naturalnie w swoim żywiole.
Beztroski czas wypełniony zabawą i śmiechem z pewnością spodoba się najmłodszym, a rodzice będą mieli trochę czasu dla siebie.
Park rozrywki gwarantuje, że grymaśne dzieci się ożywią i każde zostanie małym odkrywcą. Park Rozrywki Letnia Zabawa oferuje wiele fantastycznych atrakcji dla całej rodziny. To perfekcyjne miejsce do aktywnego spędzenia czasu poza domem, na świeżym powietrzu.
Rodzice mogą skorzystać ze strefy z leżakami i wi-fi. Na dzieci czekają kolorowe dmuchańce i place zabaw.
Najmłodsi mają do dyspozycji dmuchane zamki, a także basen z piłeczkami. Goście mogą skorzystać z parku linowego, toru pontonowego, kul wodnych, łódek elektrycznych, mini aut i quadów.
Najbardziej aktywnym przypadną do gustu wyścigi na rurach czy symulator snowboardu. Dodatkowo czas wypełnią przekąski, lody, pizza i wspaniała zabawa z przyjaciółmi. Park Rozrywki Letnia Zabawa znajduje się w centrum Zakopanego na Górnych Krupówkach przy Górnej Równi Krupowej.
Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela od 10:00 do 22:00.
Ceny biletów: pakiet promocyjny 1h na wszystkie atrakcje w cenie 55 zł, 60 minut zabawy na dmuchańcach w cenie 30 zł, 30 minut zabawy na dmuchańcach w cenie 20 zł, 15 minut zabawy na dmuchańcach w cenie 15 zł.

MINI Club
Co dzieci mogą robić w Zakopanem kiedy pada? Można pójść do Mini Clubu w Galerii Krupówki.
To duża sala zabaw z klimatyczną kawiarnią z przepięknym widokiem na Tatry. Rodzice mogą się napić wybornej kawy i smacznego ciastka, a dzieci ucieszą się swobodną zabawą. W Mini Clubie jest babyland, bajkoland, kulkoland, mini salon gier i małpi gaj.
Dzieci mogą korzystać z zabawek dostosowanych do wieku.
Na starsze dzieci czeka ogromna konstrukcja z torami przeszkód i zjeżdżalniami, z których ląduje się w morzu kulek.
Po wyczerpującej zabawie możecie zaserwować dzieciakom posiłek z kawiarni lub zjeść obiad w jednej z restauracji.
Zalety tego miejsca to: świetny projekt sali, bajkowy wystrój i bardzo pomocna obsługa.
Warto skusić się na pyszny sernik i aromatyczną herbatę.
Aktualnie Mini Club jest zamknięty.

Be Happy Museum
Na Krupówkach i w okolicy znajduje się wiele atrakcji dla dzieci w Zakopanem, które warto zobaczyć.
Be Happy Museum to jedna z najlepiej ocenianych atrakcji dla dzieci i dorosłych
w Polsce. Jest to miejsce, w którym będziesz się zanosić się od śmiechu, można tu zobaczyć różnokolorowe przestrzenie, nie ma zakazu dotykania eksponatów, można z nich korzystać do woli, bez przeszkód możesz wykonywać swoje najlepsze zdjęcia i filmy.
Be Happy to muzeum radości i szczęścia, raj dla fanów mediów społecznościowych
i ciekawa alternatywa dla zobojętniałych turystów. Jest możliwość pozowania w fantastycznych aranżacjach i zrobić sobie profesjonalną sesję zdjęciową. Be Happy Museum – Wasze nastoletnie dzieci będą prosiły by znów odwiedzić to miejsce.
Otwarte jest codziennie od 10:00 do 20:00.
Cennik biletów: poniedziałek – piątek: bilet normalny 40 zł, bilet ulgowy 35 zł,
dzieci poniżej 3 roku życia wchodzą za 1 zł pod opieką dorosłych.
Sobota – niedziela: bilet normalny 45 zł, bilet ulgowy 40 zł, dzieci poniżej 3 roku życia wchodzą za 1 zł pod opieką dorosłych.

Wystawa Figur woskowych Expo w Zakopanem
Warto wybrać się na Wystawę Figur Woskowych Expo. To atrakcja dla dzieci i rodziców umiejscowiona w sercu Zakopanego.
Galeria znajduje się na rogu Krupówek i ul. Przerwy-Tetmajera. Figury woskowe są wykonane w proporcji 1:1 i wyglądają jak żywe.
Marzycie o zdjęciu z Adamem Małyszem?
W Muzeum znajdują się figury woskowe znanych osób, są to m.in.: Adam Małysz, Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk, Robert Lewandowski, Albert Einstein, Stephen Hawking, Marilyn Monroe, Jaś Fasola, Kapitan Sparrow, Leonardo DiCaprio, Michael Jackson.
Muzeum Figur Woskowych to jest mini centrum rozrywki z labiryntem luster i laserowym tunelem.
Otwarte cały tydzień w godzinach od 10:00 do 22:00.
Dzieci poniżej 110 cm wchodzą bezpłatnie, dostępne są również bilety rodzinne.
Ceny biletów: bilety indywidualne dla osób dorosłych 35 zł/os., bilety indywidualne ulgowe 20 zł/os., bilety grupowe powyżej 10 osób 15 zł/os.

Myszogród
Myszogród to mysi park rozrywki, który Was zachwyci i oczaruje. Można tu zobaczyć mysich alpinistów, saneczkarzy i turystów podróżujących pociągiem. Staniecie się kumplami, którzy razem z odważnymi gryzoniami – piratami przemieszczają miniaturowym żaglowcem morza i oceany. W Myszogrodzie mieszka wiele zwierzątek z dalekich krajów, a nawet z innej galaktyki.
Przestrzeń została stworzona dla 1001 gryzoni przez 12 artystów o bardzo bujnej wyobraźni. Myszogród to ciekawa atrakcja dla rodzin z dziećmi także najmłodszych. Myszogród otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 – 19:00,
w weekendy od 10:00 – 20:00.
Ceny biletów: bilet normalny 21 zł, bilet ulgowy 18 zł, bilet rodzinny (min. 2+1) 50 zł.

Motylarnia
Oddalając się trochę z promenady i zmierzając w kierunku Placu Niepodległości, staniemy przed drzwiami Motylarni.
Po dostaniu się w jej progi będziecie zachwyceni bogactwem natury i trzepotem delikatnych skrzydeł w cudownych kolorach i kształtach.
Można tu poznać kilkadziesiąt gatunków motyli z różnych stron świata.
Serdecznie zapraszamy do egzotycznej krainy.
Przez bliskie obcowanie z przyrodą dzieci uczą się wrażliwości i empatii wobec świata.
To bardzo ciekawa lekcja biologii.
Sekrety Motylarni można odkrywać codziennie od 10:00 do 20:00.
Ceny biletów: bilet normalny 19 zł, bilet ulgowy 16 zł dla dzieci i młodzieży, dzieci do lat 3 mają wstęp wolny.

Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN
Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego przy ul. Chałubińskiego 42 a jest najnowocześniejszym tego typu obiektem na Podhalu, które na pewno spodoba się dzieciom.
Spacer po Centrum zajmuje około godziny, w jego trakcie można używać największej w Polsce makiety Tatr, na której jest udostępniana prezentacja z komentarzami lektora.
Kolejną atrakcją są obrazy w głębokim obrazowaniu, które prezentują m.in. wpływ człowieka na tatrzańskie ekosystemy.
Uzupełnieniem wystawy są gry i zabawy oraz filmy krótkometrażowe emitowane w tutejszym kinie 4D, dzieci na długi czas zapamiętają gwałtowne ruchy fotela i prawdziwe żywioły przyrody.
Podobnie jak wizytę w Sali Odkryć, gdzie można uczyć się jak obsługiwać nawigację i odgadywać odgłosy zwierząt żyjących w Tatrach.
Wstęp bezpłatny, zwiedzanie od wtorku do soboty w godzinach od 8:00 – 15:00, ostatnie wejście o godz. 14.
Bilety do Centrum Edukacji Przyrodniczej są bezpłatne.


Aquapark w Zakopanem
Aquapark to świetna atrakcja dla dzieci można tu spędzić cały dzień. W Aquaparku znajdują się: bicze wodne, kaskady, jacuzzi, 5 zjeżdżalni, brodzik dla dzieci z małą zjeżdżalnią, basen geotermalny zewnętrzny z widokiem na Tatry, strefa saun, grota solna, kręgielnia, mokry bar, kawiarnia i restauracja. To wszystko czeka w Aquapark Zakopane.
Trzeba koniecznie zjeść naleśniki, są bardzo pyszne.
Ceny biletów: Start 1h normalny 22 zł ulgowy 17 zł, Regular 2,5 h normalny 44 zł ulgowy 31 zł, Open cały dzień normalny 69 zł ulgowy 56 zł.
Bilet poranny do godz. 11:00 (1,5 h) w cenie 17 zł, bilet wieczorny od godziny 20:00
(1,5 h) w cenie 17 zł, bilet góralski relaks + sauna w cenie 39 zł.
Bilet rodzinny 2+1 (2,5 h) w cenie 99 zł, bilet rodzinny 2+2 (2,5h) w cenie 106 zł, bilet rodzinny 2+3 (2,5 h) w cenie 113 zł.

Papugarnia Egzotyczne Zakopane
Przy Drodze do Olczy jest Papugarnia Egzotyczne Zakopane. Jest to największa tego typu atrakcja w województwie małopolskim.
Można tu zobaczyć wielkie ary i mniejsze papużki, tęczowe lorysy górskie, bardzo gwarne zielone aleksandretty obrożne oraz pięknie ozdobione kontury słoneczne. Koniecznie trzeba zobaczyć je wszystkie, przy okazji porozmawiać z kakadu i
zrobić zdjęcie trójkolorowej wiewiórce z Borneo.
Papugarnia Egzotyczne Zakopane jest miejscem przyjaznym dla zwierząt i gościnnym dla zwiedzających.
Trzeba pamiętać żeby przed wejściem zdjąć biżuterię. Papużki fruwają wolno i lubią biżuterię.
Papugarnia jest codziennie otwarta od 10:00 do 19:00.
Ceny biletów: bilet normalny 24 zł, bilet ulgowy 19 zł, bilet rodzinny (2 dorosłych +1 dziecko 55 zł), bilet grupowy normalny ustalane indywidualnie, bilet grupowy ulgowy ustalane indywidualnie.

Park Harnasia
Godną polecenia salą zabaw przy Krupówkach jest Park Harnasia. Jest to nowoczesne centrum rozrywki o powierzchni 700m2, w którym Wasze starsze pociechy na pewno nie będą się nudzić. Dzieci mogą korzystać z wielopoziomowej konstrukcji wspinaczkowej,
zjeżdżalni pontonowej, mają możliwość używania interaktywnych tabletów i innych gadżetów. Mają do dyspozycji wielopoziomową konstrukcję wspinaczkową. Mogą korzystać ze zjeżdżalni pontonowej.
Po godzinach szaleństwa odpoczną bawiąc się interaktywnymi tabletami lub innymi gadżetami.
W Parku Harnasia bardzo dobrze czują się też młodsze dzieci.
Z myślą o nich zostały przygotowane: sala dla malucha, zabawki edukacyjne i tablice sensoryczne, które stawiają na indywidualny rozwój dziecka. Znajduje się tutaj kawiarnia, biblioteczka i wygodna strefa przeznaczona dla rodziców.
Sala jest klimatyzowana, o jej góralski klimat, troszczy się Harnaś-Maskotka,
który codziennie serdecznie wita wszystkich turystów od 10:00 do 18:00.
Ceny biletów: bilet 1h 41 zł, bilet 2 h 61 zł.
Ceny biletów dla mieszkańców: bilet jednogodzinny 37 zł, bilet dwugodzinny 57 zł.

Akwanarium Podwodny Świat
Przy ul. Ubocz 3 jest usytuowane Akwanarium, znane również jako Podwodny Świat.
Jest to największy polski akwen ryb słodkowodnych i rzadkich gatunków ryb z obszaru Amazonii.
Poza leszczami i piraniami żyją tutaj jaszczurki i żółwie.
Z jednym z nich Tośkiem można się zaprzyjaźnić.
Podwodny świat jest otwarty codziennie od 10:00 do 16:00.
Można korzystać w Akwanarium z Karty Dużej Rodziny.
Ceny biletów: bilet normalny 21 zł, bilet ulgowy 18 zł (dzieci, studenci, emeryci, renciści).
Bilet rodzinny (2+1) 50 zł, dzieci do 3 lat wchodzą bezpłatnie, audioprzewodnik 3 zł.

Snowlandia
W Snowlandii przeżyjecie zimowe szaleństwa.
Zima to jazda z góry na nartach czy sankach, śniegowe bitwy, ale także szukanie wyjścia z wielkiego, białego labiryntu, odkrywanie tajemnic góralskiej piramidy wykonanej w 100 procentach ze śniegu i zwiedzanie igloo z rzeźbami. W Snowlandii nie może zabraknąć torów saneczkowych. 200-metrowy zjazd po stoku Wielkiej Krokwi to wspaniała atrakcja dla dzieci i dorosłych.
Jest tu coś jeszcze, co sprawia, że to miejsce jest unikalne.
Tatrzański Park Edukacyjny, w którym opiekunowie Snowparku zaznajamiają gości z przyrodą Podhala.
Jeśli chcecie zobaczyć z bliska jelenia szlachetnego, lisa polarnego, świstaki
i dowiedzieć się więcej o ich zwyczajach i życiu, warto pogłębić lekcję przyrody w Zakopanem o Snowlandię.

Zjeżdżalnia grawitacyjna
Jedną z najlepszych atrakcji na Gubałówce jest zjeżdżalnia grawitacyjna. To kręta trasa zlokalizowana na południowym stoku Gubałówki.
Ta emocjonująca podróż odbywa się w wagonikach, które są wyposażone w dźwignie.
W pewnym stopniu można samodzielnie regulować szybkość, tym bardziej gdy na pokład zabierzecie dzieci. Z rodzicem muszą jechać też starsze dzieci do 8 roku życia, co wynika ze względów bezpieczeństwa. Zjeżdżalnia grawitacyjna jest zamknięta w deszczowe dni i zimą.
Jeśli będziecie mieli piękną pogodę w Zakopanem, warto zafundować sobie karnet 5 lub 10 przejazdów.
To wspaniała, rodzinna zabawa dla dzieci i dorosłych.
Godziny otwarcia: maj: 10:00 – 18:00, czerwiec 9:30 – 18:00, lipiec – sierpień
9:00 – 19:00, wrzesień 9:30 – 17:00, październik – listopad 10:00 – 16:00.
Ceny biletów: 1 przejazd 9 zł, 5 przejazdów 40 zł, 10 przejazdów 72 zł, dzieciom do 4 lat (dzieci urodzone po 01.01.2018), przejazd na podstawie biletu opiekuna, wiek dziecka należy potwierdzić ważnym dokumentem.
Dzieci w wieku 4-8 lat przejazd na podstawie biletu dziecka + opiekuna.

Plaża na wysokości 1123 m n.p.m.
Miłośnicy gór i morza, którzy uwielbiają odpoczynek na stokach i wygrzewanie się na stokach i na plaży, w Zakopanem zapomną o swoich dylematach. Plaża na Gubałówce ze strefą relaksu jest otwarta na przełomie lipca i sierpnia.
W wybrane dni dla dzieci przygotowano animacje i pokazy.
Słońce, piasek, piękne górskie widoki – przyjemność zagwarantowana. Nawet jeśli odwiedziliście całe wybrzeże, z pewnością nie byliście na takiej plaży.

Lodowisko Tafla w Zakopanem
W Zakopanem mieści się duże lodowisko z widokiem na Tatry.
Na łyżwy zaprasza Tafla. Obiekt znajduje się przy ul. Nowatorskiej 27 obok Dolnej Równi Krupowej.
Na miejscu jest wypożyczalnia łyżew i bar, w czasie przerwy można zjeść smacznego gofra, wypić kawę lub gorącą czekoladę.
Przytulne lodowisko, brak ograniczeń czasowych na lodzie, zaplecze gastronomiczne, pomocna obsługa, rodzinna atmosfera, dobra pogoda na łyżwy – niczego więcej nie trzeba w zimowe wieczory.
Godziny otwarcia lodowiska: poniedziałek – niedziela 10:00 – 22:00.
Ceny biletów: wejście na lodowisko ze swoimi łyżwami 20 zł, bilet normalny za wejście i wypożyczenie łyżew 35 zł, bilet ulgowy za wejście i wypożyczenie łyżew 30 zł.