Zakopane to stolica polskiego narciarstwa, sportów zimowych, jak i wspinaczek górskich. Jest ono usytułowane w polskich Tatrach, w województwie Małopolskim. Możemy spodziewać się pięknych widoków, ponieważ Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce. Miasto znane jest z różnorodności atrakcji, każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednak większość turystów to młodzi ludzie i rodziny z dziećmi, dlatego warto dostosować pobyt do potrzeb i możliwości dzieci. Zakopane noclegi poza niepowtarzalnymi górskimi widokami i szlakami możemy równie dobrze spędzać czas w mieście, u stóp gór. Zakopane oferuje wiele atrakcji dla młodszych.

Zestawienie 11 najlepszych możliwości spędzenia czasu dla dzieci:

 1. Myszogród
  Z pewnością jest to miejsce dla miłośników małych gryzoni jakimi są myszki. Czy kiedykolwiek widzieliście te stworzonka jeżdżące pociągiem lub latające UFO? Albo żyjące w wiosce góralskiej lub w pełni wyposażonych domkach w drzewach, gitarze czy kredensie? W tym niespotykanym miejscu zobaczycie aż tysiąc małych myszek, żyjących w najróżniejszych sceneriach.12 artystów w kilka miesięcy na powierzchni ponad 200m2 stworzyło niesamowitą atrakcję. Można tutaj spędzić z dziećmi nawet kilkadziesiąt minut w niezwykły sposób a one napewno zapamiętają to na długo. Myszki pochodzą z różnych hodowli tj. Holenderskie, myszki rasowe brązowe, białe, długowłose, egipskie, czy najmniejsze gryzonie świata, czyli myszki pigmejskie.
 2. Iluzja Park
  W dolnej części Krupówek znajduje się nowa atrakcja, która przyciąga wielu turystów w każdym wieku. Dwupiętrowy budynek zawiera w sobie mnóstwo przejść, ukrytych pomieszczeń. Wystawa pozwala nam na zrobienie niepowtarzalnych, ciekawych zdjęć, którymi z chęcią pochwalimy się z innymi. Obiekt prezentuje wiele wystaw opartych na prawach fizyki i iluzji. Możemy tam zobaczyć od generatora piorunów do deszczu, który niespada nawet na ziemię tylko wraca do góry.
 3. Aqua park
  W czasie kiedy pogoda nie sprzyja turystom na szlakach Aqua park w Zakopanem zaprasza na spędzenie w nim radosnych chwil w gronie bliskich osób. Jest to niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju atrakcja z w przepięknym widokiem na Tatry, a przy tym jedyny tego typu obiekt w Zakopanem i okolicy. Park łączy w sobie walory sportowe i rekreacyjne, każdy znajdzie cos dla siebie. Teren ten jest znany z występowania gorących źródeł możemy skorzystać tu z dwóch krytych basenów – jeden z nich jest typowym pływackim z trzema torami, a drugi jest rekreacyjny z kaskadami, biczami wodnymi, przeciwprądami, gejzerami, masażami ścienno-dennymi a także z leżakami podwodnymi. Główną atrakcję Aqua Parku jest kompleks 5 zjeżdżalni, których łączna długość wynosi blisko 320 m, a także niepowtarzalna dzika rzeka z rwącym nurtem i 6 wanien z hydromasażami. Na terenie ośrodka możemy też skorzystać z kilku rodzajów saun, kręgielni, sali fitness oraz obiektów gastronomicznych. Na trzecim piętrze Aqua Parku znajdziemy centrum rozrywki dla całej rodziny. Są tu tory do gry w kręgle, restaurację a także sala zabaw dla dzieci. Ta ostatnia propozycja to raj dla naszych milusińskich. Znajdą tam ściankę wspinaczkową, basen z piłeczkami, domek zabaw ze zjeżdżalnią i różnego rodzaju klocki do zabawy. Dzieci mogą bezpiecznie korzystać ze stworzonego z myślą o nich brodzika ze zjeżdżalniami, fontannami i kolorowymi, interaktywnymi zabawkami w kształcie zwierząt. Brodzik ma bezpieczną głębokości 30 cm oraz temperaturę wody 33 stopnie Celsjusza.
 4. Wypożyczalnia rowerów na Gubałówce
  Kiedy szlaki górskie są zbyt wymagające dla dzieci, także możemy aktywnie spędzić z nimi ten czas. Trasy rowerowe Zakopanego są również widowiskowe. Na górę Gubałówkę możemy wjechać kolejką, więc nie wymaga to włożenia dużej ilości naszej energii. Wypożyczając tam rower możemy zostawić je w centrum Zakopanego w wyznaczonym miejscu. A pocieszające jest to, że z Gubałówki do miasta mamy z górki!
 5. Park Janosika
  W samym centrum Krupówek czekają na najmłodszych wspaniałe wielopoziomowe konstrukcje wypełnione przeszkodami, a także liczne zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, tor pontonowy, zakręcone korytarze, ogromne śnieżne kule, siatki do wspinaczki, mini boisko do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę. Park zapewnia 100% bezpieczeństwa o ile wiemy jak z tego korzystać. Wnętrze jest wypełnione mnóstwem wesołych kolorów, co wpływa na dobre samopoczucie dzieci. Znajdziemy tam także wiele elementów kultury górali, tutaj nawet mebelki w domkach dla lalek mają ładne elementy znane z góralskiej sztuki ludowej! W czasie kiedy dzieci bawią się rodzice mogą spędzić czas przy kawie i ciastku, mają również do dyspozycji Mini Biblioteczkę. Dzieci po skończonej zabawie mogą zjeść ciepły posiłek.
 6. Snowlandia
  Jest to idealna atrakcja dla dzieci jak i dorosłych w okresie zimowym. Znajduje się tam Lodowy Zamek, a raczej można powiedzieć, że całe Lodowe królestwo. Miejsce to jest pełne tajemniczych tuneli, ukrytych komnat oraz śnieżnych tronów. Atrakcja jest w świetnym miejscu, ponieważ jest ona w sąsiedztwie Wielkiej Krokwi. Można spędzić tu wiele czasu, a dzieci mogą się poczuć jak w bajce!
 7. Muzeum Zbawek i Gier Komputerowych RetroManiak.

Jak wiadomo, nie zawsze nasze pociechy mają siłę chodzić po szlakach, dlatego czasem warto wybrać się w miejsce gdzie nie zmęczy się ono tak bardzo, a i tak będzie się świetnie bawić. pośród wielu wystaw każdy znajdzie coś dla siebie jak naprzykład fani Bolka i Lolka, Pszczółki Mai i wiele innych. Do atrakcji zaliczymy też kolekcje 60lalek z całego świata w strojach ludowych lub regionalnych.

 1. Be Happy Museum
  Kto jak kto, ale dzieci uwielbiają zdjęcia! A co jeśli do tego dochodzą wielkie cukierki, donuty i bajkowe jednorożce plus niepowtarzalna sceneria? Be Happy Muzeum to miejsce gdzie na pewno można się powygłupiać i pośmiać, a do tego można mieć ciekawą pamiątkę. Dzieci ze względu na dużą ilość rekwizytów i scenerii mogą znaleźć coś dla siebie. Mogą także spotkać swoich idoli, ponieważ często organizowane tam są spotkania ze znanymi osobami, np. z TikToka, YouTuba czy Instagrama. Podczas wizyty tam każdy smutas zacznie się uśmiechać!
 2. Park linowy Złota Grań
  To jeden z największych parków w Polsce! Położny jest na samym szczycie Gubałówki 60m od górnej kolei liniowej. Park posiada ponad 100 przeszkód oraz 7 tras, 700m zjazdu na tyrolkach, 16 metrów pal oraz ściankę wspinaczkową. TO Świetne miejsce dla ludzi, którzy lubią aktywny tryb życia oraz to doskonałe miejsce na imprezy integracyjna dla firm. Specjalne trasy przygotowane dla najmłodszych mogą stać sie dla nich placem zabaw oraz specjalnie zbudowany fort gwarantuje świetne i niezapomniane wrażenia.
 3. Tatrzański Park Edukacyjny
  Miejsce to powstało z miłości do przyrody Tatr. Park stara się przekazać wiedzę i możliwość poznania tego co dotyczy tatrzańskiej fauny i flory. Podczas pobytu tam można dużo się dowiedzieć jak i dużo doświadczyć. Można tam zobaczyć z bliska i poznać wiele drapieżnych gatunków ptaków, stada danieli zwyczajnych i jeleni szlachetnych. Obiekt posiada także zagrodę z owcami, kozami karpackimi i lisami polarnymi i srebrnymi. Jest możliwość pogłaskanie i nakarmienie tych zwierząt co jest czymś szczególnym dla dzieci. Czymś szczególnym w ofercie Parku jest także profesjonalny wybieg dla świstaków z siecią nor. Jest to jednocześnie centrum badawcze, ponieważ gatunek ten jest jeszcze słabo poznany. Jest to także zwierzę ciężkie do spotkania w naturalnym środowisku.
 4. Góralski Ślizg
  to Gigantyczna 8 torowa, 50-metrowa zjeżdżalnia, która zlokalizowana jest przy Krupówkach, pod dolną stacją kolei na Gubałówce. To atrakcja doskonała dla dzieci jak i dla dorosłych. Dzieci mogą ścigać się z rodzicami, między sobą lub jechać wspólnie. Wiele osób zastanawia się kto lepiej się bawi, dorośli czy dzieci.