Jastarnia noclegi ze ponieważ na swoje lokalizacje posiada dwie plaże z czego jedną od strony morza, drugą od strony Zatoki Gdańskiej.
Plaże w Jastarni są duże znajdują się na nich pilnowane kąpieliska, które w okresie letnim cieszą się duża popularnością. Na plaży wiele jest rozrywek dla dzieci czyli dmuchane konstrukcje do skakania oraz wodne zjeżdżalnie. Od części zatoki działa szkółka windsurfingu, można wypożyczyć sprzęt wodny, można przejechać się wodnym skuterem, czy też pograć w piłkę siatkówkę. Do plaży znajdującej się od strony morza idzie się przez las, który jest idealnym miejscem na wieczorne spacery dla osób chcących podziwiać zachody słońca. Jastarnia noclegi obok Helu i Jastrzębiej Góry, najpopularniejsze znane letnisko północnej części kraju które powstało z połączenia dwóch osad czyli Jastarni Puckiej i Boru, inaczej zwanej Jastarnia tanie noclegi Gdańskiej. Dziś posiada także Kuźnicę, która rozdzielona jest na dzielnicę Jastarnia oraz znane polskie kąpielisko, Juratę. Miejscem wyjątkowo letniskowym stała się dopiero w okresie lat dwudziestych, kiedy to utworzono na Półwysep kolej. Dawniej przybycie na mierzeję możliwe było jedynie drogą wodną, a czas podróży uzależniona była od siły i kierunku wiatru. Nieraz trwała nawet do 10 godzin, co i tak nie zniechęcało turystów, którzy nieco mniej licznie, ale równie chętnie przybywali na półwysep.
W Jastarni, od części Zatoki Puckiej, działa port jest to baza rybołówstwa, pomost pasażerski oraz marina jachtowa. Do obiektu mogą wpływać całkiem spore łodzie nawet o długość 60 m oraz zanurzenie do prawie czterech metrów. Port w Jastarni był tworzony w okresie XX-lecia międzywojennego w czasach 1926-31. Podczas okresu wojennych port został zniszczony, odnowiono go w latach 1947-49. Portowy basen jest strzeżony przez 2 falochrony, zachodni ma długość 200 m, a wschodni 80 m.We strefie wschodniej portu znajduje się ośrodek żeglarstwa sportowego i punkt płetwonurków. W porcie znajduje się także żaglowiec Generał Zaruski a jest to niezwykły żaglowiec na nim właśnie odbywały się na rejsy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.
Odwiedzając Jastarnię warto zajrzeć do Muzeum Pod Strzechą. Obiekt jest własnością prywatną pana Juliusza Strucka. Pan Juliusz to wielbiciel sprzętów rybackich, które kolekcjonował przez lata, jak wychodziły z użycia. W obiekcie obserwować można sprzęty, które w dawniej stosowane były do połowu ryb oraz starą izbę rybacką, odwiedzający mogą zobaczyć również zakład szkutniczy, który był wykorzystywany przez właściciela do odnawiania dawnych łodzi rybackich.