mPay z satysfakcją podsumowuje pierwszy miesiąc obecności z ofertą regulowania należności za płatne parkowanie w Zakopanem. W czerwcu blisko 66 proc. osób, które dokonały operacji, to nowi użytkownicy aplikacji. Z mPay zaparkujemy już w 31 miastach w Polsce.

W ostatnich miesiącach coraz chętniej wnosimy opłaty za przejazd komunikacją miejską oraz parkowanie w ramach m-płatności. W tym drugim przypadku zmiana naszych przyzwyczajeń odpowiada rekomendacjom Polskiej Organizacji Branży Parkingowej. Ta, w związku z zagrożeniem COVID-19 podnosi, że zawsze, kiedy to tylko możliwe, należność powinna być regulowana poprzez aplikacje mobilne lub z wykorzystaniem karty płatniczej.

W czerwcu, za pośrednictwem aplikacji mPay, w Zakopanem zrealizowano ponad 400 transakcji, przy czym blisko 66 proc. z osób, które wniosły opłatę w ten sposób, to nowi beneficjenci udogodnień od mPay. Pozostali klienci byli użytkownikami aplikacji przez rozpoczęciem świadczenia usługi płatnego parkowania. Od stycznia 2018 roku mieszkańcy Zakopanego korzystają bowiem z mobilnej opcji regulacji należności za transport komunikacją miejską. Dotychczas w ten sposób zostało sprzedanych blisko 19,8 tys. biletów. W aplikacji mPay dostępne są wszystkie bilety z lokalnej oferty komunikacji miejskiej.

W przypadku parkowania z mPay użytkownicy doceniają intuicyjną obsługę, wygodę oraz możliwość kontroli kosztów z poziomu telefonu, dzięki opcji start-stop. W ten sposób płacą bowiem za faktyczny czas parkowania, a nie za każdą rozpoczętą godzinę.

Cieszymy się, że mPay przyjął się w Zakopanem. Aplikacja stanowi duże ułatwienie dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto i sprawia, że w czasach pandemii mogą czuć się bezpieczniej – mówi Tomasz Filar, wiceburmistrz Miasta Zakopane.

mPay to dziś jednak znacznie więcej niż aplikacja, w której kupimy bilet wstępu (np. do Tatrzańskiego Parku Narodowego) bądź komunikacji miejskiej, czy zapłacimy za parking. W tym samym miejscu możemy doładować telefon i grę, opłacić usługę VOD, czy nawet nadać paczkę i przekazywać środki finansowe pomiędzy użytkownikami lub na cele charytatywne. Swoje konto zweryfikujemy przez selfie.

W zakresie udogodnień transportowych, w ostatnim czasie spółka mPay wdrożyła multiwyszukiwarkę połączeń kolejowo-autokarowych. Dzięki niej w jednym miejscu uzyskamy informację o najtańszej i najwygodniejszej formie transportu, a także sfinalizujemy transakcję zakupu, w tym nawet kilku biletów, z różnymi ulgami, ale
w ramach jednej płatności.