Jest to wieś letniskowa w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, w gminie Mielno, 7 km na zachód od Mielna. Położona nad Morzem Bałtyckim, na Wybrzeżu Słowińskim. Chata rybacka w Sarbinowie powstała w 1804 roku. Jest doskonałym przykładem konstrukcji szachulcowej. Budowa taka cechuje się zarzucaniem na plecionkę z trzciny lub witek gliny wymieszanej z sieczką i trocinami bądź wiórami. Konstrukcja tego typu tworzy wizerunek białej chałupy poprzecinanej drewnem dębowym. Dach budynku pokryty jest trzciną. To bardzo ciekawy zabytek Sarbinowa, który może przybliżyć warunki w jakich żyli kiedyś rybacy na tym terenie.

Plaża w Sarbinowie to miejsce, które co roku przyciąga turystów, szukających relaksu. Plaża w Sarbinowie jest piaszczysta, co zachęca do kąpieli morskich i słonecznych oraz spędzenia czasu z najbliższymi. Przy plaży znajduje się kamienno-betonowy mur oporowy, chroniący wybrzeże przed silnymi falami Bałtyku. Na tej kamiennej zaporze znajduje się deptak, oddzielający plażę od miejscowości. Po tej promenadzie turyści bardzo chętnie spacerują, ale też oddają się chwili refleksji, obserwując morze siedząc na ławeczkach lub opierając się wygodnie o metalową poręcz. Schodkami z deptaka można dostać się na plażę.

Sarbinowo oraz plaża w sezonie turystycznym cieszy się zainteresowaniem turystów. W tym okresie, razem z plażowiczami, pojawiają się bary serwujące smaczne przekąski oraz liczne atrakcje dla dzieci. Nie brakuje tu również stoisk z pamiątkami oraz wypożyczalniami sprzętu wodnego czy plażowego. Kąpielisko strzeżone w Sarbinowie jest czynne w godzinach od 10:00 do 17:00. Na terenie kąpieliska znajdują się toalety oraz kosze na śmieci. Zejście na kąpielisko jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Co ważne, obowiązuje zakaz przebywania na plaży ze zwierzętami. Warto wybrać się na plażę w Sarbinowie, jeśli jesteś turystą, któremu zależy na podstawowych udogodnieniach i nieco mniejszym zgiełku niż na plażach w najbardziej turystycznych miejscowościach. Gwarantują świetną zabawę, piękne zdjęcia i głęboki wypoczynek.