Karpacz to typowo górska miejscowość turystyczna, leży u podnóża najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki, w dolinie Łomnicy. Teren ten to najatrakcyjniejsza część Sudetów Zachodnich i najbardziej charakterystyczne miejsce Karkonoszy. Miasto położone jest na wysokości od 480 do 885 m n.p.m., w wąskiej i stromej dolinie Łomnicy

Jeżeli chcesz zachęcić do zwiedzania swoje dzieci to koniecznie musisz je zabrać do Parku Bajek. Pośród leśnych ścieżek będziecie mogli odkrywać chatki, z których każda stanowi inną bajeczną opowieść. Można tu spotkać m.in. Królową Śniegu, Calineczkę, Śpiącą Królewnę i Kopciuszka. Przy każdej z chatek dzieci rozwijają swoją wyobraźnie słuchając nagrań z treścią bajki i obserwując wspaniale wykonane ruchome lalki.Poza bajecznymi domkami na terenie parku znajduje się duży plac zabaw z nowoczesnymi konstrukcjami. Dzieci mogą wspiąć się na szczyt miniaturowej Śnieżki i dotknąć kamiennej makiety obserwatorium meteorologicznego. Pod górką znajduje się specjalny tunel, w którego wnętrzu ukryty jest „Skarb Ducha Gór”. Sporą frajdą są także gry wodne. Przy parku działa letni tor zjazdowy (Summer Tubing). Na specjalnych pontonach mogą zjeżdżać zarówno dzieci, jak i dorośli. Jeżeli lubisz aktywny wypoczynek to koniecznie musisz zajrzeć do Centrum Rekreacji i Sportu KOLOROWA w którym można zjechać na tzw. szalonych sankach. Jest to letni tor saneczkowy w którym można zjechać w jedną lub dwie osoby. Czas przejazdu trwa od 5 do 7 minut. Jeżeli kochasz ekstremalne wrażenia to musisz tutaj wpaść.

Karpacz noclegi z dziećmi jest idealną miejscowością, dla tych którzy lubią aktywny wypoczynek.

W Karpaczu i jego okolicach znajduje się wiele obiektów noclegowych, które są idealne dla rodzin z dziećmi. W zależności od preferencji i budżetu, możesz wybierać spośród różnych opcji, takich jak:

Hotele Karpacz– wiele hoteli i pensjonatów w Karpaczu oferuje specjalne udogodnienia dla rodzin z dziećmi, takie jak pokoje rodzinne, sale zabaw, plac zabaw, baseny, animacje dla dzieci, czy wypożyczalnie rowerów.

Apartamenty Karpacz– wynajęcie apartamentu to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi, ponieważ daje większą swobodę i prywatność niż hotele. Wiele apartamentów w Karpaczu oferuje pełne wyposażenie kuchni, co pozwala na samodzielne przygotowywanie posiłków.

Domki Karpacz– jeśli szukasz spokojnego miejsca z dala od zgiełku miasta, to warto zainteresować się domkiem do wynajęcia w okolicach Karpacza. W takich miejscach dzieci mogą poczuć się swobodnie z wieloma atrakcjami tj basen, jacuzzi, plac zabaw.

Karpacz Ośrodki wczasowe – wiele ośrodków wczasowych w Karpaczu i okolicach oferuje atrakcje dla dzieci, takie jak sale zabaw, baseny, animacje, czy wypożyczalnie sprzętu sportowego.

Niektóre przykłady noclegów, które są popularne wśród rodzin z dziećmi to: Hotel Gołębiewski Karpacz, Pensjonat Sniezka, Apartamenty Sun&Snow Resort Karpacz, Ośrodek Wypoczynkowy Kolorowa, czy Agroturystyka pod Kogutem.