Karpacz to miasto w województwie dolnośląskim w powiecie Karkonoskim. Miasto to jest jednym z najpiękniejszych karkonoskich miast, głównie przez jego malownicze położenie. Karpacz położony jest w Sudetach Zachodnich w dolinie rzeki Łomnicy. Karpacz jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych na terenie całego Dolnego Śląska. Miasto położone jest u stóp Śnieżki, która jest najwyższych szczytem nie tylko w Karkonoszach, ale jednocześnie w całym Sudetach.

Karpacz to popularne miasto turystyczne w Polsce, położone w Sudetach Zachodnich, w województwie dolnośląskim. Znajduje się ono na wysokości około 480-900 m n.p.m. i jest położone u stóp najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki (1602 m n.p.m.). Karpacz to piękne miasto z mnóstwem atrakcji turystycznych, zarówno dla miłośników sportów zimowych, jak i letnich.

W sezonie zimowym, Karpacz przyciąga miłośników narciarstwa i snowboardu, oferując piękne stoki i trasy zjazdowe, w tym najdłuższą trasę zjazdową w Karpaczu – „Orlinek” o długości ponad 1 km. W okolicy miasta znajdują się również liczne trasy biegowe i szlaki narciarskie, a także szkoły narciarskie i wypożyczalnie sprzętu.

W sezonie letnim, noclegi w Karpaczu oferują wiele atrakcji, w tym piękne szlaki turystyczne w Karkonoszach i Górach Izerskich, a także wycieczki rowerowe i spacery po okolicy. Warto zwiedzić także liczne zabytki i atrakcje turystyczne, takie jak: Kościół Wang, Muzeum Zabawek, Park Miniatur, Karkonoskie Tajemnice czy Western City.

Karpacz pokoje gościnne to również miejsce, gdzie można skorzystać z różnych form wypoczynku i relaksu, np. basenów, spa, saun, a także gabinetów kosmetycznych i masaży. W okolicy Karpacza znajdują się również piękne tereny rekreacyjne i parki krajobrazowe, takie jak Karkonoski Park Narodowy czy Park Narodowy Gór Stołowych.

W sumie, Karpacz to miasto, które oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych i form wypoczynku, zarówno dla miłośników sportów zimowych, jak i letnich, a także dla osób, które szukają wyciszenia i odpoczynku na łonie natury.

Najciekawsze atrakcje w Karpaczu

 • 1.Ścieżka
  Myślę, że każda osoba powinna przejść się ścieżką, która jest tak znana w Karpaczu. Jest dużo opcji aby wejść na szczyt , jednak większość ludzi wybiera czerwony szlak przez Kościół Łomniczki. Drugą również bardzo popularną opcją jest wjazd wyciągiem krzesełkowym, który idealnie sprawdza się dla rodzin z dziećmi, bo jak wiadomo dzieci za długo spacerować nie lubią.
 • 2. Świątynia Wang
  Świątynia powstała z sosnowych bali w norweskiej miejscowości Vang. Ciekawostka jest taka, że po kilku stuleciach kościół okazał się zbyt mały i postanowiono go spieniężyć, aby pozyskać środki na budowę nowej i większej świątyni.
 • 3. Dziki Wodospad w Karpaczu
  Rzeka Łomnica od zawsze była utrapieniem dla Karpacza ze względu na górskie roztopy czy lawiny, które gwałtownie potrafiły podnieść poziom wody. Dziki Wodospad nie jest naturalnym wodospadem ani nie jest dziki jak jego nazwa wskazuje. Jego malownicze położenie w cieniu drzew powoduję, że turyści chętnie zaglądają i podziwiają to miejsce.
 • 4. Młynek Miłości
  Niepozorne miejsce do, którego warto się przejść szczególnie ze swoją drugą połówką. Historie tego miejsca są na prawdę różne, bo tyle ile ludzi tyle opinii, ale według legendy lokalnej: „tylko tu koło młyńskie ziarno na mąkę zmieniało i losami ludzi kręciło, a córkę młynarza – księżniczce równą czyniło”
 • 5. Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce
  Obserwatorium funkcjonuje od 1976r. ma bardzo oryginalną budowę 1602m.n.p.m. Prezentowane są tam różne przyrządy pomiarowe i fotografie, dodatkowo można wyjść na taras widokowy i tam podziwiać panoramę Karkonoszy. Wysokogórskie Obserwatorium znajduję się na szczycie Śnieżki i jego widoczność sięga do 200 metrów.
 • 6. Karkonoski Park Narodowy
  W Parku można podziwiać ponad tysiąc gatunków różnych zwierząt. Obecnie w parku jest 40 gatunków ssaków, 16 gatunków nietoperzy oraz ponad 90 gatunków ptaków. Wejście do takiego Parku jest płatne, ale myślę, że warte zobaczenia takich widoków i różnych zwierząt.
 • 7. Park Bajek
  Miejsce przytulne i znajduję się dużo atrakcji dla dzieci np. koniki, karuzele, trampoliny czy słuchanie bajek oraz wiele innych świetnych zabaw przygotowanych dla najmłodszych. Idealne miejsce dla młodszych pociech.
 • 8. Tory saneczkowe „Kolorowa”
  Tory saneczkowe „Kolorowa” w Karpaczu gwarantuje dostarczenie niezapomnianych emocji. Tory saneczkowe są dostępne przez cały rok i należą do jednych z najdłuższych torów w Polsce.