Zakopane to miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Jest to piękne miejsce zimą, ale zarówno latem. Zakopane zimą jest przeznaczone dla osób, które lubią śnieg i sporty zimowe. Jednak latem jest to miejsce dla rowerzystów i dla ludzi zwiedzających.

Ciekawostki:
Zakopane to miasto najwyżej położone w całej Polsce. Najwyższy punkt, który znajduje się w obrębie Zakopanego wynosi aż 2301 m i jest to szczyt Świnicy!
-To właśnie w Zakopanem powstała pierwsza poczta
-Zakopane to nie tylko miasto słynne z długich wspinaczek czy z Pucharu Świata w Skokach Narciarskich ale i również bogatej historii
-W Zakopanem znajduje się największa w Polsce skocznia narciarska
-Kolejka na Gubałówkę została zbudowana w 1938 roku a jej budowa trwała 168 dni.
-Zakopane odwiedza rocznie około 1,5 miliona turystów.
-Tradycyjnymi zakopiańskimi potrawami są Moskole czyli placki ziemniaczane pieczone na blasze oraz Kwaśnica.
-W piwnicach hotelu „Palace” mieścił się areszt Gestapo.

Atrakcje które warto zobaczyć będą w Zakopanem:

-.Największa Papugarnia Egzotyczne Zakopane
Znajdziemy tutaj ponad 100 pięknych okazów takich jak Lorysy Górskie, Kakadu oraz różne ich odmiany. Oczywiście nie brakuje pokaźnego stadka wielkich Ar Araraun i wielu innych. Papugi są bardzo różne, ale najczęstszą cechą wszystkich gatunków papug są ich przepiękne zabarwione pióra, choć są pewne wyjątki. Papugi mogą różnić się wielkością i kolorem, ale większość papug ma kolor zielony. Posiadają niesamowitą zdolność w naśladowaniu głosu człowieka. Obiekt ten ma 280m2.
Zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce
Zjeżdżalnia grawitacyjna ma długość 750 metrów, a różnica wysokości wynosi 45m. Zjeżdża się wózkiem wyposażonym w hamulec ręczny, którym w każdej chwili możemy zatrzymać. Kiedy już zjedziemy, na górę wyjeżdżamy wyciągiem. Zjazd dostarcza mam niesamowitych i niezapomnianych wrażeń.
Dom do góry nogami w Zakopanem
Jest mały i spędza się w nim niewiele czasu, ale to miejsce to ogromna dawka emocji oraz śmiechu, gdyż trzeba skupiać uwagę na tym, żeby się nie przewrócić. Samo wnętrze jest bardzo klimatyczne i przyciąga turystów.
– Be Happy Museum
Jest to miejsce dla każdego, zarówno dla osób kochających media społecznościowe jak i dla tych, którzy po prostu chcą miło spędzić czas. To niezapomniana zabawa dla całych rodzin, które chcą spędzić radosny i rodzinny czas. Nie mniejsze emocje czekają na odwiedzających także w pokojach iluzji, w których świat po prostu wywraca się do góry nogami i wszystko wydaje się być inne. Będą w środku czas płynie powoli, a wyobraznia szybko pracuje.

Miejsca, które warto zobaczyć:


1.Gubałówka
Gubałówka jest podłużnym wzniesieniem w Paśmie Gubałowskim. Wyciągiem krzesełkowym lub kolejką linową można dojechać na szczyt Gubałówki. Na szczycie roztacza się piękna panorama na Tatry.  W pobliżu znajduje się Butorowy Wierch, z którego można zjechać do Kościeliska kolejką krzesełkową.


2. Kasprowy Wierch
Warto skorzystać z kolejki linowej na Kasprowy Wierch, która ma wysokość 1987 m n.p.m. Latem, jak i zimą jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji zarówno dla dorosłych, ale również dla dzieci. Zimą w Górach Kasprowych funkcjonują dwa wyciągi krzesełkowe oraz dwa stoki narciarskie dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.


3. Giewont
Osoby, które lubią i są przyzwyczajeni do 5-6 godzinnego spaceru, mogą wspiąć się na Giewont z Doliny Strążyskiej , a następnie zejść przez Kondratową i Kalatówki do Kuźnic, gdzie dostępne są minibusy w drodze powrotnej do miasta. Piękna przygoda i niezapomniane widoki.

4. Morskie Oko
Największe jezioro w Tatrach, położone w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p.m. Najlepiej rozpocząć wędrówkę z samego rana by uniknąć tłumów.


5. Muzeum Tatrzańskie
Muzeum jest doskonałym miejscem do zapoznania się z lokalną kulturą i sztuką ludową. Bardzo ciekawe muzeum historii Zakopanego. Można tu zobaczyć przykłady lokalnej kultury tatrzańsko-góralskiej oraz początki ruchu niepodległościowego w okresie rozbiorów.


6.Krupówki
Krupówki są reprezentacyjną ulicą w Zakopanem położoną w centrum miasta. Jest to najpopularniejszy deptak na Podhalu. Pełno tu sklepów z pamiątkami, restauracji z tradycyjnym jedzeniem.

Polecamy Zakopane hotele!