Wisła to niewielkie miasto w województwie śląskim, leżące w Beskidzie Śląskim, 34 km od Żywca.
Wisła jest miastem głównie nastawionym na sport i rekreację. Przebywający w mieście turyści na pewno skorzystają z kilkudziesięciu kilometrów pieszych szlaków, 16 wyciągów narciarskich oraz 15 kilometrów tras zjazdowych. Noclegi w Wiśle zapewniają komfortowe miejsca noclegowe w pensjonatach, willa, apartamentach, domkach czy agroturystyce. Głównymi obiektami sportowymi są: kompleks skoczni narciarskich Centrum, w skład którego wchodzą 3 skocznie oraz skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, oddana do użytku w 2008 roku.

Wisła oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających ją turystów.

Atrakcje w Wiśle

Do najbardziej znanych atrakcji należą:

Dolina Białej Wisełki- to przepiękne miejsce, które świetnie nadają się na spacery rodzinne, również z malutkimi dziećmi i wózkami, gdyż przez malowniczą dolinkę wiedzie droga asfaltowa. Dolina ulokowana jest w Wiśle Czarne, za Jeziorem Czerniańskim. Długość Doliny Białej Wisełki to ponad 6 km, o łagodnym nachyleniu prowadzącym lekko pod górkę wgłąb doliny. Trasa spacerowa po asfalcie wynosi około 2,5 km.

Skocznia Narciarska im. Adama Małysza- powstała dzięki sukcesom skoczka. W 2001 podjęto decyzję o zburzeniu starej konstrukcji obiektu K105 i wybudowaniu na jej miejscu nowej skoczni narciarskiej o punkcie konstrukcyjnym K120. Rozmiar skoczni HS-134, punkt konstrukcyjny: 120m.

Jezioro Czerniańśkie- jest to zbiornik zaporowy, który utworzony został w celach retencyjnych, a także jako rezerwuar wody pitnej w miejscu połączenia Białej i Czarnej Wisełki w Wiśle Czarne poprzez budowę zapory ziemnej w 1973 roku. Przy Jeziorze Czerniańskim w Wiśle miejsce ma jeden z kilku przystanków popularnej Wislańskiej Ciuchci, która obwozi turystów po najciekawszych zakątkach tej rozległej miejscowości.

Zabytkowy Park Przygód- jest częścią Parku Kopczyńskiego. W parku znajdują się miniatury charakterystycznych budowli miast położonych wzdłuż rzeki Wisła. Ścieżki między nimi zostały wybrukowane, a same miniatury są podświetlane. Budowle składają się z mozaik różnego koloru. Wśród nich znajdziemy: Zamek Prezydenta RP w Wiśle, Wawel w Krakowie, Zamek w Sandomierzu, Zamek w Janowcu, Zamek w Kazimierzu Dolnym, Pałac w Puławach, Zamek Królewski w Warszawie, Katedrę św. Janów w Toruniu, Zamek w Świeciu i gdańskiego Żurawia.