Informacje o Ustroniu

Ustroń jest jedną z najpopularniejszych miejscowości letniskowych w województwie śląskim. Jest położona u wylotu Wisły i fantastycznie sprawdza się jako baza wypadowa w Beskid Śląski i do pobliskich miejscowości Wisła, Szczyrk. Miejscowość ta posiada rozbudowaną ofertę noclegową, dzięki czemu jest w stanie zapewnić komfortowe noclegi w Ustroniu. W miejscowości znajdują się ujęcia wód mineralnych. Ustroń posiada łagodny klimat i oferuje kąpiele solankowe, odnowę biologiczną, spa i zabiegi rehabilitacyjne. Turyści mają do dyspozycji szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają wycieczki po najciekawszych zakątkach.

Co warto zobaczyć w Ustroniu?

Do największych atrakcji, które licznie przyciągają turystów zalicza się:
Kolej Linowa Czantoria to przede wszystkim wyprzęgana Kolej Linowa z 4-osobowymi kanapami o długości 1640 m, przewyższeniu 462 m i przepustowości 1800 osób na godzinę. Górna stacja Kolei Linowej znajduje się na wysokości 851 m n.p.m. Czas wjazdu na górę to około 8 – 10 minut.
Leśny Park Niespodzianek– zlokalizowany jest na Zawodziu – dzielnicy uzdrowiskowej Ustronia. To specjalny rodzaj ogrodu, gdzie zwierzęta mogą być nie tylko oglądane, ale także dotykane, a jeśli trafi się do Parku w odpowiednich godzinach, można nawet zwierzęta nakarmić. Oprócz miejsca, gdzie można znaleźć się w bliskim kontakcie ze zwierzętami, przewidziano także ponad 3 kilometry ścieżek spacerowych, z których można podglądać florę i faunę, a także stworzono specjalny plac zabaw.
Równica– wznosząca się na wysokość 885 metrów n.p.m. stanowi jeden z bardziej znanych szczytów Beskidu Śląskiego, będących popularnym celem sobotnio-niedzielnych wycieczek mieszkańców Śląska. Kulminacja Równicy wraz z niedalekim Lipowskim Groniem (743 m) stanowi najdalej na północ wysunięty masyw pasma górskiego Pod szczytem znajduje się obszerna polana, na której ulokowano różne obiekty, składające się na lokalne centrum turystyczne.