Pierwsza skocznia w Wiśle – Malince powstała w 1933 roku na terenach Lasów Państwowych.
W 2004 roku rozpoczęto budowę nowej skoczni. W roku 2008 została ukończona i od tego momentu skocznia nosi imię Adama Małysza. Obecnie kompleks Centralnego Ośrodka Sportu jest areną zmagań profesjonalistów w ramach krajowych i międzynarodowych konkursów, a ponadto miejscem treningów zawodników.

Skocznia to także świetlana atrakcji turystycznej. To jedna z największych atrakcji Beskidu Śląskiego. Usytuowana w dolinie malowniczego miasteczka przy potoku Malinka. Turyści mogą skorzystać z wyciągu krzesełkowego, aby podziwiać piękną panoramę Beskidów z wieży widokowej.

Obecna skocznia to obiekt o rozmiarze HS-134, punkt konstrukcyjny: 120 m, punkt jury: 134 m. Posiada homologację FIS K120, spełnia również wszelkie normy Polskiego Związku Narciarskiego. Organizowane są tu zawodów krajowych i międzynarodowych.
Obiekt posiada system naśnieżania i sztucznego oświetlenia, a także nawierzchnię igelitową

Początkowo cała konstrukcja skoczni była drewniana. Na przełomie lat skocznia była dwukrotnie modernizowana: w 1953 i 1970 roku. Rekordzistami skoczni byli m.in. Stanisław Marusarz, Antoni Wieczorek, Władysław Tajner, Zdzisław Hryniewiecki. Pierwszy granicę 100 metrów przekroczył Janusz Malik.
Dzięki sukcesom Adama Małysza zdecydowano się wybudowanie nowego obiektu. W październiku 2003 roku podpisano akt erekcyjny pod budowę skoczni w Wiśle Malince. Ostatecznie skocznię oddano do użytku 27 września 2008 r. i nadano jej imię Adama Małysza. To właśnie Małysz oddał pierwszy skok na nowej skoczni. Pierwszym rekordzistą był Paweł Słowiok, który podczas skoków do kombinacji norweskiej lądował na 123 metrze.
Pierwsze międzynarodowe zawody odbyły się w lutym 2009 roku – był to Puchar Kontynentalny. W 2010 roku po raz pierwszy w historii na skoczni w Wiśle-Malince odbyły się konkursy FIS Grand Prix. Pierwsze zawody prestiżowego Puchar Świata zostały przeprowadzone 9 stycznia 2013 roku. Od tej pory co roku zimą i latem na skoczni odbywają się zawody najwyższej międzynarodowej rangi.

Dane techniczne:
Rozmiar skoczni (HS): 134 m

Punkt konstrukcyjny (K): 120 m
Długość rozbiegu: 88,2 m

Wysokość progu: 3 m
Nachylenie rozbiegu: 35°
Nachylenie progu: 10,5°
Nachylenie zeskoku: 34,8°
Pojemność trybun: 8 tysięcy miejsc
Oświetlenie

Noclegi Wisła to turystyczna miejscowość w Beskidzie Śląskim położna u źródeł królowej polskich rzek Wisł. Skocznia w Wiśle jest miejscem inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Wisła Malinka jest jedną z większych dolin współtworzących Wisłę. Tradycje narciarskie są tu znane od wielu lat. Dzisiaj na stokach w Malince działa kilka dużych ośrodków narciarskich – m.in. dysponująca najdłuższą koleją linową w okolicy Stacja Narciarska „Cieńków”. Na terenie Wisły znajduje się 7 skoczni, w dwóch kompleksach w Wiśle Centrum oraz w Wiśle Łabajów