Bałtyk i piękne, piaszczyste plaże urzekają i co roku w czasie letnim biją rekordy popularności. Trójmiasto to najchętniej wybierany kierunek urlopów w Polsce. Oto co warto zwiedzić podczas wakacji w Trójmieście.

Największy w Europie piec kaflowy, najpiękniejsza ulica w Polsce i 250 gatunków fauny w 68 akwariach. To tylko kilka z wielu atrakcji, które znajdziesz w Trójmieście

  1. Akwarium Gdyńskie to niezwykłe i wyjątkowe miejsce dla dzieci i dla dorosłych. Ekspozycje mieszczą 68 akwariów, w których można zobaczyć różnorodne gatunki ryb, gadów, płazów i bezkręgowców. Fauna jaką prezentuje tu owe akwarium pochodzi z całego świata, m. in.: raf koralowych, toni oceanicznej, Amazonii i rodzimego Morza Bałtyckiego.
  2. Ulica Długa w Gdańsku, uchodzi za jedną z najpiękniejszych ulic w Polsce. Wraz z Długim Targiem tworzyła kiedyś Trakt Królewski, czyli najbardziej reprezentacyjną ulicę w mieście. To tu mieszkali najzamożniejsi gdańszczanie i przybywający z wizytą królowie. Choć podczas II wojny światowej została całkowicie zniszczona, po odbudowaniu znów stanowi wizytówkę Gdańska.
  3. Dwór Artusa w Gdańsku jest jednym z najbardziej okazałych budynków w Gdańsku. W Polsce Dwory Artusa były zakładane dla najzamożniejszej części ludności – pełniły funkcję miejsca spotkań elit. Mieszczanie mogli tutaj odpocząć, nawiązać kontakty towarzyskie, a także bawić się przy dźwiękach muzyki. Dzisiaj w Dworze Artusa mieści się oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Można w nim zobaczyć między innymi największy w Europie piec kaflowy o wysokości ponad 10 m.
  4. Europejskie Centrum Solidarności to instytucja kultury dbająca o o upamiętnienie i kontynuację działań Solidarności, to muzeum historyczne. Nowoczesna bryła ECS przyciąga wzrok przechodniów – industrialny wygląd podkreśla jej elewacja, która wygląda jak blacha pokryta rdzą. Ma ona nawiązywać do codziennych widoków robotników w Stoczni Gdańskiej, a także przypominać swoją surowością o prostych założeniach Solidarności.
  5. Sopockie molo, które jest największe na polskim wybrzeżu i oczywiście najpiękniejsze. To nie tylko najpopularniejsze, ale i największe molo na polskim wybrzeżu. Nie sposób wyobrazić sobie wakacji w Trójmieście bez spaceru po tym obiekcie. Drewniane molo to świetne miejsce na odpoczynek – szum fal potrafi ukoić każdego. Konstrukcja wchodzi w głąb morza na ponad 450 m, zatem bez przeszkód można z niej podziwiać wysokie fale i cieszyć się świeżym, morskim powietrzem nasyconym jodem.
  6. Gdański Ogród Zoologiczny jest największym zoo w Polsce. Można tu zobaczyć takie zwierzęta jak: alpaki, gepardy, jaki, hipopotamy, wielbłądy, zebry. na 125 ha zgromadzono prawie 200 gatunków zwierząt. Najmłodsi mogą również skorzystać z dodatkowych atrakcji ogrodu: kolejki retro, parku linowego i małego Zoo, gdzie można pogłaskać i przytulić kozy, owce, króliki i inne zwierzęta.
  7. Westerplatte to jeden z najsłynniejszych półwyspów w Polsce, który należy do terenów Polski dopiero od 1926 r. Przez niecałe 13 lat – do rozpoczęcia II wojny światowej – była to eksklawa (część państwa oddzielona od jego głównego obszaru) naszego kraju na terenie Wolnego Miasta Gdańsk. To świetne miejsce na krótką lekcję historii z dziećmi – to właśnie tu miała miejsce heroiczna obrona granic Polski we wrześniu 1939 r. Do dziś na kopcu usypanym na półwyspie stoi 25-metrowy Pomnik Obrońców Wybrzeża.