Najwyżej położona wystawa świetlna w Polsce zachwyca rzeźbami oraz urokliwym widokiem na Zakopane.
To świetlny park, gdzie wieczorami zobaczyć można tysiące kolorów, lampek inspirowane tradycją Podhala.
Grudzień to miesiąc świąteczny, magiczny, dlatego na Gubałówce po raz kolejny pojawią się przepiękne iluminacje świetlne.
Zakopiański ośrodek PKL Gubałówka po raz kolejny raz zmieni w magiczną Krainę Światła. Już od 11 listopada 2021 roku, przy deptaku przy górnej stacji ośrodka.

Kraina Światła to darmowa atrakcja turystyczna przygotowana przez Polskie Koleje Linowe, które są organizatorem tego wydarzenia.

Po zmierzchu na wzniesieniu rozbłyska tysiące światełek, i tym samym robi się pięknie i kolorowo od rozświetlonych, bajkowych rzeźb, które nawiązują do tradycji Podhala i tatrzańskiej przyrody. Turystów przywita tam efektowny świetlny napis informujący o nadchodzących obchodach 80-lecia budowy kolei na Gubałówkę.

Możemy tu zobaczyć rzeźby świetlne gazdy, gaździny, kozica górska oraz błyszczące płatki śniegu, a także wiele innych folklorystycznych dekoracji. Na szczyt rozświetlonej góry dojedziemy wagonikiem PKL.

W Krainie Światła znalazły się motywy kojarzone z Zakopanem. Poszczególne elementy iluminacji świetlnych związane są z historią Polskich Kolei Linowych, folklorem, narciarstwem i regionem

Jeden z najciekawszych elementów iluminacji stanowi złoty wagon, stworzony z tysięcy, ledowych światełek. Jego projekt odzwierciedla wygląd pierwszego wagonu, który wjechał na szczyt Gubałówki w 1938 roku.

Na tle górskiej panoramy wspaniale wygląda kilku metrowa choinka ozdobiona różnorodnymi dekoracjami.

Na szczycie Gubałówki nie zabraknie również ozdobnych foto-ram. Kraina Światła rozświetla szczyt Gubałówki przez całą zimę od godz. 16.