W czasie pory jesiennej, szkoda tracić czas na spędzanie wolnego czasu w weekend w domu. Nie warto zamykać się w mieszkaniu i oglądać telewizję, czy serfować w Internecie, lub słuchać radia. Warto, gdzieś pojechać i oderwać się nawet przez dwa dni od codzienności. Spokój i cisza oraz idealne warunki są jednym z wielu elementów prowadzących do tego. Wszyscy jednak zapytają, a gdzie się wybrać na taki weekendowy relaks? Dobrym miejscem jest na przykład Lądek Zdrój noclegi. A co w nim takiego specjalnego oraz uroczego?

Lądek Zdrój jest w Polsce miastem, które jest usytuowane w województwie Dolnośląskim. 35 km od miejscowości Polanica Zdrój, 26 km o miejscowości Bystrzyca Kłodzka i 6 km o Stronie Śląskie. Dokładnie rzecz przedstawiając w powiecie kłodzkim, a 24 km od miasta Kłodzko. Położone jest ono w Sudetach Wschodnich, w dolinie rzeki Białej Lądeckiej. Lądek Zdrój znajduje się na wysokości od 440 do 500 metrów nad poziomem morza. W tym miejscu znajdziecie państwo odpowiednią liczbę restauracji, pizzerii, bar, kawiarnię oraz sklepy spożywcze. Z tego powodu nie musicie zabierać ze sobą jedzenia, ani herbaty, czy kawy w termosie. Pieniądze będą jednak państwu potrzebne do opłat, za jedzenie, nocleg, bilety i dokonywane zakupy w mieście. Park Zdrojowy i zabudowania kuracyjne to nie wątpliwie Lądku Zdrój serce. Drodzy państwo na tym to jednak, nie koniec. Miejsce to oferuje wam wiele innych atrakcji. Niekwestionowanym królem Lądka Zdroju jest przepiękny budynek ,,Wojciech”, w którym mieszczą się sale zabiegowe, fantastyczny basen z leczniczą wodą, kawiarnia i pijalnia wody. Będziecie mogli również podziwiać tę neobarokową budowlę zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Posiada ona naprawdę ciekawy wystrój. Kąpiel w basenie z wodą leczniczą, sprawi że poczujecie się państwo lepiej. Dodatkowo wspomniana kąpieli 30 minutowa w przyjemnie ciepłej wodzie, z temperaturą nawet do 45℃, zdecydowanie poprawia państwu humor.

Również z wody najłatwiej będziecie mogli państwo podziwiać przepiękną i zdobną kopułę budynku. W czasie spaceru po Lądku Zdrój, warto zatrzymać się przy pięknych gmachach znajdujących przy ulicy Ostrowicza, czyli najstarszych budynkach zdrojowymi w mieście. Natomiast w odległości kilometra drogi od części zdrojowej miasta znajdziecie państwo niewielki, ale ładnie zachowany rynek Lądka Zdroju, który stopniowo przechodzi rewitalizację. Obecne kamienice przedstawiają różne nurty: renesans, barok i rokoko, a w łukach podcieni przytulona jest natomiast klimatyczna herbaciarnia. Warto, abyście państwo również zwrócić uwagę na kamienicę nr 1 na Rynku, z charakterystyczną Madonną. To dom i pracownia Michała Klahra Starszego, wybitnego rzeźbiarza śląskiego epoki baroku. Wspomniany Michał Klahr Starszy zasłynął głównie z rzeźb o tematyce religijnej. Talent po nim odziedziczyli również jego syn i wnukowie. .Jedno

z jego dzieł, będziecie mogli podziwiać na lądeckim rynku. Jest to ukończony w 1741 roku Pomnik Trójcy Świętej stojący przy ratuszu. Ważną informacją dla państw, będzie to, że przy ulicy Krótkiej znajdziecie jeszcze gotycki most św. Jana Nepomucena z XVI wieku. Koniecznie się mu przyjrzyjcie, bo w Polsce o takie architektoniczne perełki ciężko jest znaleźć oraz zobaczyć. Oprócz tego, podczas drogi na rynek nie omińcie państwo krytego mostu w Lądku przy ulicy Kościuszki 34. To bardzo ciekawy punkt na mapie miasta. Powstał on prawdopodobnie na początku XX wieku, kiedy w ręce doktora Herrmanna trafiły budynki sanatoryjne po dwóch stronach rzeki. Postanowiono połączyć je takim trochę baśniowym krytym mostem, który pozostawał dostępny, aż do 1945 roku. Niestety obecnie wspomniany most, znajduje się w rękach prywatnych. Z tego też powodu, oglądanie go na chwile obecną możliwe jest z zewnątrz.

Najważniejszą rzeczą, skłaniającą państwa do odwiedzin Lądka Zdrój, powinno być to, że istnieje tu mnogość szlaków pieszych i spacerowych. Z dostępnych w Informacji Turystycznej map, widać wyraźnie podział na trzy kategorie tras: kuracyjne, spacerowe i wędrówkowe, oznaczonych różnymi kolorami. Kiedy już tu państwo przyjedziecie, to sami zdecydujecie, którą z tras wybierzecie do wędrówki, spaceru. Oto przykłady:

Trasy kuracyjne to proste spacery wytyczone z centrum kurortowej części miasta, przewidziane dla naprawdę każdego, kto tylko ma ochotę rozruszać trochę kości.

Trasy spacerowe prowadzą przez ciekawe zakątki w mieście i jego najbliższej okolicy, skupiając się na przyjemności krajoznawczej. Mogą być świetną propozycją dla maszerujących z kijkami nordic walking, którzy szukają gotowych propozycji.

Jak można się domyśleć, trasy wędrówkowe to szlaki do poważniejszych wycieczek. Przez proponowany Lądek Zdrój przebiega kilka tras rowerowych. Dlatego jeśli nie będziecie chcieli tylko wędrować, chodzić, spacerować, to w samym mieście funkcjonuje wypożyczalnia rowerów. Czas spędzony w weekend przez państwa w Lądku Zdrój, nie będzie zmarnowany, ani bezowocny. Udanego wypoczynku.