Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Jeśli planujecie wyjazd w góry i szukacie sprawdzonych miejsc….spieszymy z pomocą.

Ferie zimowe to dla dziecka wypoczynek od szkolnych obowiązków i okazja do poznania urokliwych zakątków Polski i wspaniałej zabawy w rodzinnym gronie. Warto zaplanować ferie wypełnione masą atrakcji, spotkaniami z przyrodą i zimowymi szaleństwami.

Polskie góry to upragniony cel podróży na ferie zimowe. Świeże górskie powietrze i jazda na nartach po stokach w zachwycających okolicznościach przyrody pozwoli się zrelaksować. Miejscowości w polskich górach posiadają szeroką gamę atrakcji, od wyśmienicie przygotowanych stoków narciarskich przez urozmaiconą ofertę gastronomiczną po parki rozrywki. 

Wisła

Wisła jest miastem Adama Małysza, jednego z najbardziej znanych polskich sportowców. Przypomina o tym skocznia jego imienia w Wiśle Malince oraz wystawa, w której można zobaczyć nagrody i pamiątki po nim. Oryginalnym sposobem upamiętnienia sukcesów skoczka jest jego rzeźba zrobiona z… białej czekolady, która mieści się w wiślańskim Domu Zdrojowym. Będąc w Wiśle zimą warto odwiedzić tutejsze muzea. W Muzeum Beskidzkim można zobaczyć jak dawniej żyli mieszkańcy tego regionu. Miłośnicy sztuki powinni wybrać się do Muzeum Magicznego Realizmu, gdzie można obejrzeć prace Wojciecha Siudmaka czy Zdzisława Beksińskiego. Prawdziwą radość daje również odwiedzenie Zamku Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który jest otwarty dla turystów. Dzieci powinny pojechać do pobliskiego Ustronia, gdzie przez cały rok jest otwarty Leśny Park Niespodzianek. To jedna z największych atrakcji turystycznych w Ustroniu Zawodziu. Wizyta w parku pozwala wypocząć w leśnym ustroniu i zapewnia dużo niespodzianek. Na dróżkach spacerowych można spotkać jelenie, sarny, dziki, żbiki, dziki, jenoty, szopy pracze, muflony, żubry. Ustroński Park to zoo w naturalnym środowisku, które łączy naukę z zabawą. Leśny Park Niespodzianek jest umiejscowiony na zboczach Równicy, w ustrońskiej dzielnicy Zawodzie. Można tu zobaczyć ptaki z innych kontynentów, jak np. bielika amerykańskiego czy aguję.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się pokazy lotów sokołów i sów odbywające się w zamkniętych klatkach (wolierach), są za to odpowiedzialni profesjonalni sokolnicy. Po ogromnych emocjach związanych ze spotkaniem z drapieżnikiem, można wypocząć na miejscu widokowym, z którego zobaczymy Czantorię. Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej ma w ofercie ciekawe eksponaty, filmy i prezentacje multimedialne. Leśny Park Niespodzianek jest otwarty dla turystów przez cały rok. Wybierając się w Beskidy warto Wybrać Wisła noclegi centrum, możemy piechotą zwiedzić atrakcje miejscowości i wybrać się na szlaki.

Szczyrk

Największymi atrakcjami Szczyrku są znakomite trasy narciarskie na zboczu Skrzycznego. Warto zwrócić szczególną uwagę na skocznię narciarską Skalite, gdzie od stycznia do marca można oglądać rywalizację młodych zawodników.

Osoby preferujące narciarstwo biegowe znajdą tutaj dużo perfekcyjnie przygotowanych tras. Po sportowym szaleństwie warto skorzystać ze zróżnicowanej oferty gastronomicznej Szczyrku. Razem z dziećmi warto wybrać się na spacer ścieżką pieszo – rowerową nad Żylicą.

Poszukiwacze ciekawych pamiątek koniecznie powinni zajrzeć do tutejszych galerii rękodzieła: pracowni ceramicznej Kamelo i galerii Bator Art Gallery. Szczyrk noclegi to idealne miejsce dla miłośników białego szaleństwa.

Zakopane

Planując zimę w Tatrach najczęściej wybieramy Zakopane. Zimowa stolica Polski przyciąga dobrym dostępem do stoków narciarskich

i różnorodnymi możliwościami spędzenia wolnego czasu.

Do najbardziej interesujących zalicza się: Muzeum Tatrzańskie, Muzeum Stylu Zakopiańskiego czy Muzeum Oscypka. Ciekawe są także miejsca poświęcone artystom związanym z Zakopanem. Znajduje się tutaj galeria Władysława Hasiora i Muzeum Kornela Makuszyńskiego.

Dzieciom z pewnością spodoba się Snowlandia, magiczna kraina leżąca u stóp Wielkiej Krokwi, a także wielki śnieżny zamek i labirynt. 

Ciekawe atrakcje są w centrum Zakopanego, m.in. papugarnie, największa znajduje się przy Drodze do Olczy i Myszogród, gdzie jest około 1000 małych myszek mieszkających w ogromnej makiecie imitującej prawdziwy świat.

Pasjonatów nowinek technologicznych z pewnością ucieszy kino 7D, a entuzjastów wodnych atrakcji Aqua Park Zakopane.

Zimowy spacer po uroczych Krupówkach jest obowiązkowym punktem programu. Zainteresowani historią geologiczną Podhala muszą odwiedzić Tatrzańskie Lapidarium, jest to geologiczna mapa Tatr.

Białka Tatrzańska

Warto przyjechać do Białki Tatrzańskiej. Białka Tatrzańska jest piękną miejscowością położoną blisko Zakopanego. 

W Białce Tatrzańskiej można ciekawie spędzić czas. Jest to doskonałe miejsce na ferie zimowe dla dzieci i osób dorosłych.

Jazda na nartach może być naprawdę wspaniałą zabawą, warto wybrać się tutaj całą rodziną. Jest to idealna okazja, by poprawić swoje umiejętności, a także poznać osoby o podobnych zainteresowaniach. Narty są główną atrakcją Białki Tatrzańskiej, w miejscowości znajduje się kilka tras. Trasy posiadają urozmaicone stopnie trudności, dzięki temu można je dopasować do swoich umiejętności.

Osoby, które nie jeżdżą na nartach mogą skorzystać z wyciągu na szczyt Kotelnicy. Ze szczytu można podziwiać szczyty Tatr.

Na górze znajduje się bar, w którym można miło spędzić czas i zakupić góralskie pamiątki. Osoby lubiące wypoczynek mają możliwość skorzystania z relaksu, jaki oferuje park wodny Terma Bania. To nowoczesny kompleks z basenami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

W obiekcie znajduje się sauna, łaźnia parowa i spa. Obiekt podzielono na strefę zabawy oraz relaksu. Pierwsza strefa to idealna przestrzeń dla najmłodszych, którzy spożytkują swoją energię w wodzie. Druga strefa zwana strefą ciszy jest odpowiednia przede wszystkim dla osób starszych. Terma Bania oferuje kącik dla małych dzieci, gdzie woda sięga do kolan najmłodszych gości.

Ciekawą atrakcją w Białce Tatrzańskiej jest Lodowy Zamek, który jest zaliczany do kompleksu basenów Terma Bania. 

Konstrukcja z lodu, która ze względu na swą budowę jest udostępniona tylko zimą. Warto się tam wybrać z dziećmi podczas ferii zimowych. Zamek wygląda zachwycająco, czasami są tutaj organizowane przedstawienia dla najmłodszych.

Bukowina Tatrzańska

Warto pojechać do Bukowiny Tatrzańskiej wybierając miejsce na zimowy wypoczynek.

Jest to miejscowość położona niedaleko Zakopanego, polskiej stolicy Tatr. Bukowina zapewnia prawdziwą radość osobom lubiącym aktywnie spędzać czas, a także tym którzy preferują spokojny wypoczynek. Cudowne, górskie krajobrazy są jedną z wielu zalet tego miasteczka. Bukowina Tatrzańska jest miejscowością bardzo dobrze zarządzanym, z tego powodu stale wzrasta  zaplecze gastronomiczne i baza hotelowa przeznaczona dla turystów. Osoby zainteresowane wypoczynkiem w tych okolicach mogą tu przyjechać samochodem, pociągiem albo autokarem. Lokalna kuchnia jest znana w całej Polsce, warto spróbować kwaśnicy, oscypka czy aromatycznej baraniny. W okolicy znajduje się dużo stoków narciarskich dodatkowo naśnieżanych zimą.

Zapewnia to doskonałe warunki oraz możliwość szusowania także wtedy, gdy zimą warunki pogodowe nie dopisują.
Dookoła stoków są umiejscowione liczne punkty gastronomiczne, które pozwolą zregenerować siły i posilić się.

Przy stokach działa dużo szkółek nauki jazdy dla dzieci i osób dorosłych.  Osoby lubiące spokojne spacery mogą skorzystać z licznych szlaków turystycznych dla pieszych, które prowadzą do pobliskich lasów i wzgórz, pozwalając na poznanie cudownego świata flory i fauny.

Krynica-Zdrój

Beskid Sądecki jest znany z bardzo dobrych warunków narciarskich i z licznych źródeł wód mineralnych.

Krynica Zdrój noclegi jest największym ośrodkiem uzdrowiskowym i narciarskim na tym terenie.

Życie turystyczne tej miejscowości koncentruje się wokół promenady, Bulwarów Dietla i ul. Nowotarskiej, wzdłuż których są ulokowane zabytkowe drewniane wille i restauracje. W tej okolicy mieści się stary dom zdrojowy oraz główna pijalnia wód mineralnych.

Naprzeciwko pijalni jest muzeum Nikifora Krynickiego, najsłynniejszego artysty związanego z tym miastem, na podstawie jego biografii zrealizowano film „Mój Nikifor”.

Na końcu deptaka jest usytuowana dolna stacja kolejki, skąd można wyjechać na Górę Parkową, z której rozciąga się przepiękny widok na Krynicę i sąsiadujące szczyty. Blisko stacji funkcjonuje Muzeum Zabawek, w którym jest możliwość zobaczenia  czym na przestrzeni wieków bawiły się dzieci.  Narciarskim sercem Krynicy są stoki Jaworzyny Krynickiej, znajdują się tutaj trasy

mające długość ponad 8 km.

Miejscem wartym polecenia jest krynicka Hala Lodowa i tor gokartowy w sąsiednim Tyliczu. Ciekawą atrakcją jest wieża widokowa złączona z drewnianą ścieżką, która prowadzi między koronami drzew.

Szklarska Poręba

W okresie ferii zimowych w góry najczęściej przyjeżdżają rodziny z dziećmi. Jedną z piękniejszych miejscowości na zimowy wypoczynek jest Szklarska Poręba.

Atrakcje w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba jest miejscowością położoną na Dolnym Śląsku w powiecie karkonoskim.

Warto się tutaj wybrać na ferie zimowe z dziećmi. Możemy skorzystać z wielu atrakcji.

Do dyspozycji są dwa wyciągi narciarskie, Ski Arena i Hala Szrenicka. W pobliżu znajdują się dwa wodospady, jezioro, rzeki oraz trzy szczyty

– Wielki Szyszak, Szczernica i Łabski Szczyt.

Miejsca, które warto odwiedzić podczas ferii zimowych w Szklarskiej Porębie

i jej okolicach:

1. Park Dinozaurów

Adres:

Ul. Muzealna 7

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 795 – 577 – 755

2. Muzeum Ziemi Juna

Adres:

Ul. Jeleniogórska 9

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: (75) 717 – 32 – 87

3. Dom Carla i Gerharta Hauptmannów

Adres:

Ul. 11 Listopada 23

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: (75) 717 – 26 – 11

4. Punkt widokowy na Karkonosze, Szklarską Porębę i Kotlinę Jeleniogórską zwany Zakrętem Śmierci

Adres:

Armii Krajowej

58-580 Szklarska Poręba

5. Muzeum Mineralogiczne

Adres:

Ul. Kilińskiego 20

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 693 – 970 – 880

6. Świątynia Wang

Adres:

Ul. Na Śnieżkę 8

58-540 Karpacz

Tel.: (75) 752 – 82 – 90

7. Western City

Adres:

Ścięgny 200

58-534 Ścięgny

Tel.: (75) 761 – 95 – 60

Góry Świętokrzyskie

Pasmo górskie umiejscowione w południowo-wschodniej Polsce, w środkowej części Wyżyny Kieleckiej.

Najwyższym szczytem jest Łysica o wysokości 612 m n.p.m. Nazwa gór wywodzi się od relikwii Krzyża Świętego znajdujących się w

klasztorze na Łysej Górze. Góry Świętokrzyskie są jednym z najstarszych łańcuchów górskich w Polsce i Europie.

Najwyższe partie Gór Świętokrzyskich charakteryzują się stromymi zboczami, głęboko wciętymi dolinami i gołoborzami.

Góry Świętokrzyskie porastają lasami jodłowymi i bukowymi.

Na ich obszarze powstał Świętokrzyski Park Narodowy.

Ferie zimowe to idealny czas na zwiedzenie wielu atrakcyjnych miejsc umiejscowionych w Górach Świętokrzyskich.

W Górach Świętokrzyskich można skorzystać z 8 stoków o różnorodnej długości

w bliskim sąsiedztwie największych atrakcji turystycznych regionu.

Miejsca, które warto odwiedzić w czasie ferii zimowych w Górach Świętokrzyskich:

1. Stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska

Znajduje się tutaj 5 tras zjazdowych o łącznej długości ok. 2500 metrów.

Można tutaj poprawić swoje umiejętności, a także rozpocząć naukę od początku.

Jest możliwość skorzystania z opieki instruktorów.

Ferie zimowe są bardzo dobrym czasem na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach czy postawienia pierwszych kroków na snowboardzie.

Podczas ferii zimowych można wziąć udział w zimowiskach albo półkoloniach zimowych.

W tym czasie można nauczyć się jeździć na nartach, zawrzeć nowe przyjaźnie albo odwiedzić interesujące miejsca.

Wioska Św. Mikołaja

Każde dziecko pragnie chociaż raz w życiu zobaczyć Świętego Mikołaja.

W Bałtowie można spełnić te marzenia.

W bajkowej i magicznej Wiosce można spotkać Świętego Mikołaja i jego pomocników, Panią Choinkę i elfy.

Przy wejściu słychać radosny głos Mikołaja, przed jego chatą stoją duże sanie,

na których przyjechał do Bałtowa.

Wioska Św. Mikołaja znajduje się w otoczeniu niesamowitej, zimowej scenerii, oprószona śniegiem przenosi w świat bajki i magii.

Trzeba to koniecznie zobaczyć.

Okolica

Bałtów jest ulokowany w bajkowej okolicy stworzonej do długich spacerów.

Niedaleko Bałtowa jest położone Muzeum Archeologiczne i Rezerwat „Krzemionki„ które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Warto również wybrać się do Ostrowca Świętokrzyskiego, jest to miasto warte uwagi, znajduje się tutaj jeden z największych basenów olimpijskich w Polsce.

Adres:

Ul. Bałtów 170

27-423 Bałtów

Tel.: 519 – 346 – 140

  • 2.  Zamek w Chęcinach

O każdej porze roku do fortecy chęcińskiej przyjeżdża dużo turystów, przyciąga ich ciekawa historia i wspaniałe krajobrazy znajdujące się wokół zamku. Wyjątkowego charakteru nabiera zimą, kiedy w otulinie białego puchu, zagłębiona we mgle jest tajemna i niedostępna, ale po chwili zachwyca w promieniach słońca

i pozwala na niezwykłe obserwacje, które sięgają po tatrzańskie szczyty.
To fantastyczne miejsce pozwala zapoznać się z ciekawą historią i legendami związanymi z ziemią chęcińską.

Ferie zimowe to wspaniała okazja do zwiedzenia i poznania dziejów warowni razem z królem, królową, zamkowymi duchami albo bohaterami legend.

Można wziąć udział w interesujących grach i zabawach, poznać ciekawostki zamkowe i przekonać się, że zwiedzanie ruin, które mają ponad 700 lat, może być naprawdę wciągające.
Zwiedzając zamek w Chęcinach, warto wybrać się do zabytkowej kamienicy

„Niemczówka”, która posiada w ofercie zwiedzanie Muzealnej Izby Pana Wołodyjowskiego, galerii zdjęć dawnych Chęcin i przekonanie się jak prezentował się Zamek w Chęcinach, kiedy pulsowało w nim życie.
Zamek Królewski w Chęcinach jest miejscem tętniącym życiem, gdzie każdy może dotknąć historii sprzed kilku wieków.

Niektóre atrakcje oferowane turystom na Zamku w Chęcinach: loch, skarbiec, pokazy rękodzieła, galeria zdjęć, wystawa tarcz heraldycznych, broni średniowiecznej i zbroi rycerskich.

Warownia została postawiona na przełomie XIII i XIV wieku, w latach 2013-2015 miała miejsce jej modernizacja, od tamtej pory forteca przeżywa nowe życie. Pracownicy warowni witają gości w historycznych ubiorach.
Z wież o każdej porze roku jest możliwość podziwiania przepięknego krajobrazu Gór Świętokrzyskich.

Zamek posiada unikalne dziedzictwo historyczne w regionie. W tle słychać łoskot mieczy i intensywny hałas, to walki rycerskie i rzuty z hakownic. Na placu zamku dolnego płatnerz precyzyjnie sporządza zbroje rycerskie. Zamek w Chęcinach to miejsce godne polecenia na ferie zimowe.

Adres:

Ul. Małogoska 7

26-060 Chęciny

Tel.: (41) 308 – 00 – 48

3. Jaskinia Raj

Miejscem, które powinno się odwiedzić w czasie ferii zimowych jest Jaskinia Raj. Jaskinia „Raj” to najbardziej znana atrakcja turystyczna Gór Świętokrzyskich i jedna z najpiękniejszych jaskiń krasowych w naszym kraju. Fascynuje bogactwem i różnorodnymi kalcytowymi formami naciekowymi. Znajdują się tutaj zbiorowiska stalaktytów o zagęszczeniu unikalnym na skalę światową.

Jaskinia jest rezerwatem przyrody nieożywionej i stanowiskiem archeologicznym. 

Od 1972 roku dostępna dla ruchu turystycznego tylko pod opieką przewodnika. Jaskinia Raj jest jaskinią krasową rozbudowaną w wapieniach. Odznacza się wśród polskich jaskiń bogatą i dobrze zabezpieczoną szatą naciekową.

Należy do nielicznych w kraju jaskiń podświetlonych światłowodowo. Korytarze jaskini powstały w wapieniach środkowego dewonu,

które ok. 360 milionów lat temu ukształtowały się na dnie płytkiego morza. Rozwój jaskini odbywał się w kilku etapach, najczęściej pod koniec trzeciorzędu i w czwartorzędzie.

Centrum Neandertalczyka mieści się obok Jaskini Raj.

Znajdują się tutaj cztery sale tematyczne. W pierwszej sali można uzyskać informacje o procesie ewolucji od momentu Wielkiego Wybuchu do pojawienia się człowieka neandertalskiego.

W kolejnych salach turyści dowiedzą się jak żył neandertalczyk, co jadł, jak walczył i co lubił robić w wolnym czasie.

Niezwykle interesującym elementem wystawy jest rekonstrukcja mamuta naturalnych rozmiarów, który ma 3,5 m wysokości i powyżej 6 m długości. W ostatniej sali można się zaznajomić ze światowymi i lokalnymi odkryciami dotyczącymi życia neandertalczyka.

W Centrum Neandertalczyka można zobaczyć sceny z polowań i codziennego życia sprzed tysięcy lat dzięki ekranom dotykowym i tablicom multimedialnym. Po wejściu do Centrum każdy otrzymuje audioprzewodnika, na którym przez 30 minut można słuchać opowieści o ciekawostkach z życia neandertalczyków.

Adres:

Ul. Dobrzączka

26-060 Chęciny

Tel.: (41) 346 – 55 – 18

4. Podziemna trasa turystyczna

Miejsce warte polecenia w czasie ferii zimowych to Podziemna trasa turystyczna.

Jaskinie Kadzielni obejmują fragmenty podziemnego systemu krasowego stworzonego w wapieniach w kenozoicznym okresie lądowym. Podziemna trasa turystyczna jest dostępna dla zwiedzających, posiada długość 160 metrów. Do większych jaskiń Kadzielni zalicza się również Jaskinię Wschodnią (100 m), Jaskinię Jeleniowską (36 m) i Jaskinię Zwaliskową (30 m).

Wyjątkowości miejsca dopełnia nowoczesny amfiteatr wbudowany w otoczenie, gdzie co roku są organizowane koncerty i widowiska emitowane w telewizji: Polska Noc Kabaretowa czy Festiwal Muzyki Tanecznej.

Na obszarze kopalni są umiejscowione punkty widokowe i pomniki, które świadczą o interesującej historii miasta i okolicy. Zalety Kadzielni są wykorzystywane przez entuzjastów sportów ekstremalnych. Kiedy są niskie temperatury dzięki wsparciu Świętokrzyskiego Związku Alpinistycznego powstaje przepiękny lodospad na Kadzielni.  Zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji w Speleoklubie Świętokrzyskim od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-17:00 z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem.

Wejścia odbywają się co 30 minut pod opieką przewodnika.

Czas przejścia trasy zajmuje około 45 minut.

Adres:

Ul. Krakowska

25-001 Kielce

Tel.: 695 – 213 – 381

5. Park Etnograficzny w Tokarni

Ciekawą atrakcją regionu jest Park Etnograficzny w Tokarni. Dzieci z pewnością miło spędzą tu czas podczas ferii zimowych.

Park Etnograficzny w Tokarni jest interesującym miejscem, w którym są organizowane warsztaty dla dzieci.

Będąc w Parku Etnograficznym w Tokarni można poczuć nastrój polskiej wsi. Świat zatrzymał się tutaj w XIX i XX wieku.

Drewniane domy czekają na mieszkańców, którzy poszli do pracy. Odnosi się wrażenie, że prowincjonalny aptekarz na chwilę wyszedł na zaplecze, a młynarz wziął ziarno na mąkę.

Zadaniem Parku Etnograficznego w Tokarni jest zachowanie unikatowych zabytków budownictwa wiejskiego i Kielecczyzny oraz zaprezentowanie ich  w środowisku podobnym do prastarych czasów. Skansen na wolnym powietrzu pokazuje obiekty w naturalnych osadach, fragmenty wsi, w których gospodarstwa stanowiły miejsce pracy rolnika i znajdowały się w sąsiedztwie z obiektami przemysłu wiejskiego, takimi jak młyn, wiatrak, kuźnia. Można również zobaczyć karczmy, szkoły, sklepy, kościoły, plebanie, dwory i folwarki dworskie.

Na terenie 65-hektarowym postawiono 30 obiektów przeniesionych z następujących terenów: dwór z Suchedniowa, spichlerz ze Złotej, kościół z Rogowa, wiatrak z Grzmucina, organistówkę z Bielin aktualnie pełniącą rolę apteki, sklepu i pracowni krawieckiej, dom szewca z Daleszyc, zagrody z Bielin, Radkowic, Sukowa, a także domy z Rokitna, Ślęzan, Bronkowic, Siekierna, Chrobrza

i Świątnik.

Gospodarstwo z Bukowskiej Woli funkcjonuje jako galeria rzeźb Jana Bernasiewicza z Jaworzni.

Adres:

Ul. Tokarnia 303

26-060 Tokarnia

Tel.: (41) 315 – 41 – 71

  • Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno

Koniecznie trzeba się wybrać podczas ferii zimowych do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno.

Będąc w Górach Świętokrzyskich w sąsiedztwie Świętej Katarzyny, warto przyjechać do jednego z ciekawszych miejsc usytuowanych na mapie województwa świętokrzyskiego.

Miejsce to nazywa się Sabat Krajno Park Rozrywki i Miniatur.

Atrakcje w Sabacie Krajno

Sabat Krajno posiada w swojej ofercie 5 głównych atrakcji: ośrodek narciarski,  lunapark, park linowy, kino 6D i park miniatur. 

Znajduje się tutaj restauracja, z której można skorzystać w czasie pobytu w Parku.

Ośrodek narciarski 

Ośrodek narciarski oferuje najdłuższe trasy zjazdowe w środkowej Polsce,

dwa wyciągi talerzykowe, nowoczesny wyciąg taśmowy do spokojnej nauki. Profesjonalna szkoła narciarska, w pełni zaopatrzona wypożyczalnia, a także bardzo dobrze przygotowane i podświetlone trasy.

Stok narciarski „Sabat” jest ulokowany na zboczu góry o wysokości 425 m n.p.m.

Trasa zjazdowa ma długość 850 metrów.

Stok jest naśnieżony, ratrakowany i podświetlony.

Lunapark

Lunapark gwarantuje fantastyczną zabawę dla całej rodziny.

Do dyspozycji najmłodszych są: dmuchane zamki z 7-metrową zjeżdżalnią lub dmuchaną dżunglą, elektryczne łódeczki i bawialnia w formie stacji kosmicznej.

Pasjonaci mocniejszych wrażeń będą zachwyceni Autodromem, karuzelą Crazy Yacht naśladującą sztorm, Eurobungee, Rollercoasterem Universal.

Park linowy

Park linowy całkowicie postawiony na palach.

Jest możliwość testowania swoich umiejętności przez najmłodszych i starszych na czterech poziomach trudności.

Trasę dziecięcą udostępniono dla dzieci od 3 roku życia. 

Zjazd tyrolski posiada około 100 metrów długości.

Kino 6D

Dwie dwunastoosobowe sale, 12 różnorodnych efektów, 15 filmów do wyboru. Można się przejechać po lasach Amazonii, odwiedzić opuszczony szpital.

Aleja Miniatur 

Aleja Miniatur pozwala podróżować po całym świecie w kilka godzin.

Jest możliwe przemieszczanie się po kontynentach świata i zapoznać się z kulturą oraz architekturą różnych naszej planety.

W parku mieszczą się miniatury najsłynniejszych budowli świata.

Większość miniatur wykonano w skali 1:25.

Wyjątkiem jest Watykańska Bazylika Świętego Piotra, którą jako jedyną w Europie sporządzono w skali 1:13.

Aleja Miniatur jest ciągle rozbudowywana, obecnie jest tutaj ulokowanych ponad

50 budowli.

Restauracja Magia Sabatu

Sercem Parku jest dwupoziomowa restauracja Magia Sabatu zapewniająca dobrą kuchnię i miłą obsługę.

Restauracja Magia Sabatu to unikatowe miejsce z klimatyzowanymi salami oraz cudownym widokiem na Park Rozrywki i Miniatur, stanowi interesującą oprawę dla spotkań rodzinnych, w gronie przyjaciół albo partnerów biznesowych.

W ośrodku jest Chata Grillowa z altanami dla ponad 150 osób,

dużo punktów gastronomicznych i sklep z pamiątkami.