Pieniny to pasmo górskie w południowej Polsce, w Beskidzie Sądeckim, na granicy z Słowacją. Są one jednym z najpiękniejszych regionów kraju, z niezwykłymi krajobrazami, licznymi atrakcjami turystycznymi i bogatą historią.

Trzy Korony to jedna z najbardziej charakterystycznych gór w Pieninach, z wysokością wynoszącą 982 metry. Jest to również jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych regionu, dzięki spektakularnym widokom na Tatry, Pieniny i Dunajec, jakie można z niej podziwiać.

Sokolica to kolejna popularna góra w Pieninach, z wysokością wynoszącą 747 metrów. Na szczycie znajduje się wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę Tatr i Pienin, oraz słowackie Tatry Zachodnie.

Spływ Dunajcem to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Pienin. Trasa rozpoczyna się w Sromowcach Wyżnych, a kończy w Szczawnicy, i prowadzi wzdłuż malowniczych krajobrazów, w tym wzdłuż wąwozu Homole i przez malownicze zamki i ruiny zamków.

Jezioro Czorsztyńskie to piękne jezioro w Pieninach, z powierzchnią wynoszącą 11,2 km². To idealne miejsce na wakacje z rodziną, wędkowanie, pływanie, żeglowanie i kajakarstwo.

Zamek w Niedzicy to zabytkowy zamek zbudowany w XIV wieku, położony na wzgórzu nad jeziorem Czorsztyńskim. Jest to jeden z największych zamków w Polsce, z 45 salami wystawowymi, które prezentują historię regionu.

Wąwóz Homole to wąwóz o długości 3,5 km, położony w dolinie Dunajca. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Pieninach, z wodospadami, jaskiniami, rzeźbionymi skałami i wodnymi kaskadami.

Spacer na Wysoką to jedna z najpiękniejszych tras turystycznych w Pieninach, prowadząca na szczyt Wysokiej, z wysokością 1050 metrów. Trasa oferuje niesamowite widoki na Tatry i Pieniny oraz przepiękne krajobrazy.