Nasze wyjazdy weekendowe nie zawsze muszą, być przewidziane na dwu dniowy pobyt. Zawsze możecie przecież państwo zaplanować wyjazd na jeden dzień pobytu. Ponieważ często bywa tak, że czas nam na to pozwala. A wtedy łatwiej będziecie mogli państwo, pojechać w jakieś miejsce w celu zwiedzenia, zobaczenia, wybranego przez siebie celu. A wszystko to z powodów podróżniczo-poznawczo-wypoczynkowych. Zakopane noclegi blisko Krupówek jest jedną z wielu propozycji podsuwanych państwu na takie jednodniowe odwiedziny. To ciekawe oraz atrakcyjne miejsce. W czasie kiedy zastanawiacie się państwo nad tym co, będziecie mogli robić w Zakopanem, gdy będziecie posiadali, tylko jeden dzień? To musimy powiedzieć, że jeden dzień to nie tak mało czasu. Gdyż we wspomnianym jednym dniu, dokonacie wiele. W czasie państwu, nie wystarczy, by nie posiadali byście możliwości wyjścia, wybrania się na któryś z łatwiejszych, bezpiecznych szlaków, czy też zwiedzenia miasto. Jeśli interesują państwa górskie szlaki, to koniecznie przeczytajcie ten tekst. Tutaj jednak skupimy się na samym Zakopanem. Co zobaczyć warto w tym uroczym górskim miasteczku, by poczuć jego wyjątkowy klimat? Nie gwarantujemy, że uda wam się zrobić wszystkie rzeczy z przedstawionej listy, ale na pewno wybierzecie jedną z interesujących pozycji usytuowanych w tym mieście, która umili państwu zaplanowany dzień spędzany w Zakopanem. Dodatkowo, w zależności od posiadanego czasu, upodobań i posiadanego budżetu, warto wyjechać na przykład, na górę jedną z kolejek.

Możecie przecież wybrać szynową na Gubałówkę, z której roztacza się piękny widok na Tatry, lub linową na Kasprowy Wierch, gdzie z niemal dwóch tysięcy metrów można podziwiać otaczające szczyty. Przecież czas, jaki państwu to zajmie nie jest, aż tak długi. Wyjazd na Gubałówkę to tylko, około 5 minut, a czas na górze jest ograniczony jedynie godzinami działania kolejki. Natomiast wjazd na Kasprowy Wierch zajmuje około 20 minut, a czas państwa pobytu na szczycie, przy dokonanym wyborze biletu góra–dół, to godzina i 40 minut. Jednak zakup biletu na górę nie gwarantuje państwu, że będziecie posiadali możliwość zjechania na dół, gdyż pierwszeństwo mają osoby z biletami góra–dół. To ważna dla państwa informacja. A co jeszcze, to cena. Ceny różnią się w zależności od pory roku, natomiast wjazd na Gubałówkę zawsze będzie kilkakrotnie tańszy. W Zakopanym to nie jedyne opcje jedno dniowego pobytu. Oto kolejne. Możecie się przejść ulicą Kościeliską. Powinniście także państwo wiedzieć, że Krupówki to obowiązkowy punkt opisany we wszystkich przewodnikach, jedna musicie wiedzieć, że to właśnie ulica Kościeliska jest najstarszą ulicą w Zakopanem. Nadal stoją tam zabytkowe budynki reprezentujące styl zakopiański. Przy ulicy znajdują się między innymi stary drewniany kościółek pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, kaplica Gąsieniców, cmentarz na Pęksowym Brzysku, willa Koliba czy Karczma U Wnuka. Natomiast, kiedy będziecie państwo na Kościeliskiej, to możecie również pokierować się do ulica Droga do Rojów, gdzie pod numerem 6 znajdziecie Chałupa Gąsieniców Sobczaków. Wewnątrz mieści się Muzeum Tatrzańskie, prezentujące eksponaty związane z życiem na Podhalu. Będziecie mogli też odwiedzić filię muzeum, znajdującą się we wspomnianej już willi Koliba. A co po za tym. Spróbujcie się przejść się pod skocznię i choćby zobaczcie ją. Bowiem odwiedzenie Wielkiej Krokwi to obowiązkowy punkt na trasie zwiedzania Zakopanego. Największa w Polsce skocznia narciarska, która w czasie pucharu świata gości sławy tego sportu oraz morze kibiców z całego globu, jest udostępniona do zwiedzania. Przez co jest też dużą atrakcją. Może nawet wyjedzcie na jej szczyt, kolejką krzesełkową i obejrzyjcie Wielką Krokiew z perspektywy skoczka. Jednak nie skaczcie. Nawet jeśli nie przepadacie za skokami narciarskimi, skocznia będzie dla państwa stanowiła doskonały punkt widokowy. Kolejnym bardzo obiecującym miejscem jedno dniowego pobytu, są termy.

To kolejnym sposobem na spędzenie jednego dnia w Zakopane. Bowiem na Podhalu działa wiele basenów z wodą termalną – w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej, Chochołowie, a także dwa kompleksy w Szaflarach. W samym Zakopanem gorące źródło bije pod Aqua Parkiem Zakopane, gdzie znajdziecie baseny o temperaturze do 32 stopni Celsjusza. Dodatkowo relaks w ciepłej wodzie z widokiem na Tatry to doskonały pomysł na krótki jedno dniowy pobyt.
Dodatkowo w proponowanym dla turystów jest Zakopane kwatery prywatne. Zawsze możecie się też państwo wybrać na jeden dzień do Zakopanego, nie po to by wędrować oraz zwiedzać, ale aby skosztować dań serwowanych w Zakopanem. Co prawda kupić możecie oscypek, który jest dostępny na różnych straganach, stoiskach. Jednak funkcjonować przez cały dzień o samym oscypku, będzie ciężko. Zachęcamy dlatego do odwiedzenia i spróbowania, chociaż by kwaśnicy, czyli zupy przygotowanej z kiszonej kapusty na żeberkach, która w górach podaje się od wielu lat kwaśną, będziecie mogli w niej również wyczuć mięsny aromat. Po drugie, placek zbójnicki. Jest to na pewno pyszne i sycące danie. Składa się ono z dużego placka ziemniaczanego, gulaszu i kleksa śmietany, czasem bywa też posypane serem. Inną obiadową wariacją na temat ziemniaków są moskole, czyli placki z gotowanych ziemniaków pieczone w piecu bądź na suchej patelni, podawane z topionym masłem czosnkowym. Na deser natomiast, będziecie mogli państwo skosztować w góralskich restauracjach w tej części menu najczęściej pojawiają się polskie klasyki, takie jak szarlotka czy sernik, ale można także trafić na bardziej tradycyjne dla Podhala bombolki, czyli pieczone drożdżowe ciastka podawane z roztopionym masłem i miodem. Turyści coraz częściej wybierają Zakopane noclegi z wyżywieniem, to bardzo wygodna forma ponieważ nie musimy nigdzie szukać restauracji czy karczm, tylko wystarczy zamówić wyżywienie w obiekcie. Samo jedzenie to nie wszystko, czego będziecie oczekiwać. Człowiek oprócz jedzenia potrzebuje też picia. Wśród dostępnych napojów, kaw, herbat, dorosłe osoby będą mogły znaleźć, coś do picia. Nie będziecie mieli z tym państwo problemu. Otóż istnieje tak zwana herbatka z prądem! Jeśli jesteście państwo odważni oraz chcecie spróbować najbardziej rozpoznawalnego góralskiego napitku, lepiej, byście nie byli kierowcą. Dlatego, że owym prądem nie jest bowiem sok malinowy, ani kable włożone od oderwanego sznura elektrycznego podpiętego do wtyczki elektrycznej. Jak możecie się domyślić – wysokoprocentowy trunek, to coś innego. Rodzajów prądu, jakim wzbogacane są herbaty, jest wiele. W najbardziej podstawowej wersji to spirytus, w karczmach zazwyczaj spotkacie ją, je w wariancie „łagodnym”, czyli ze smakową wódką. Bądź w wersji „światowej”, czyli z rumem, a także w wersji „tradycja premium” – z litworówką, czyli korzenną nalewką wytwarzaną na Podhalu według staropolskiej receptury, której sekretem jest użycie litworu – niezwykle rzadkiej rośliny spotykanej w Tatrach – oraz naturalnego miodu. Pamiętajcie musicie być odpowiedzialnymi osobami, nie posiadającymi samochodu, nie kierującymi, by nie doprowadzić do tragedii swojej, czy cudzej. Oraz nie wpadającymi w tak zwany szał alkoholowy. By nie trafić do celi Policyjnej. Przyjeżdżajcie.