Atrakcje w Krakowie:

WAWEL
Najważniejszą atrakcją do zwiedzenia to Wawel a dokładnie katedrę królewską która oryginalnie została wybudowana  w XI wieku przez Króla Bolesława Chrobrego i zastąpiona romańską budową około 1140 roku. Na wzgórzu znajduje się także Zamek Wawelski jest to budowla bronno-rezdencyjna w której obecnie jest muzeum o powierzchni 7040m2 z 71 salami wystawowymi.

KOŚCIÓŁ MARIACKI
W centrum Krakowa na rynku głównym znajduje sie Kościół Mariacki który pierwotnie został wybudowany w 1220 roku a po najeździe tatarskim rozpoczęto budowlę bazyliki. Kojarzona jest rówież z hejnału grany był początkowo tylko w południe, a obecnie co godzinę. Raz dziennie, o godzinie 12:00, hejnał mariacki jest transmitowany przez Program I Polskiego Radia na całą Polskę.

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI 
Najstarszym uniwersytetem w Polscea zarazem jeden z wielu na świecie jest  uniwersytet jagielloński który także znajduje sie w Krakowie. Został założony w złotym wieku a dokładnie 12 maja 1364 roku, uczęszczali na niego wielu znanych polskich naukowców takich jak Mikołaj Kopernik. Pierwsze kobiety mogły podjąć studia na uczelni w 1894 roku. Po raz pierwszy zatrudniono kobietę jako wykładowczynię w roku 1927. W dwudziestoleciu międzywojennym, w odrodzonej Polsce (1918–1939) Uniwersytet Jagielloński był najważniejszym spośród istniejących wówczas pięciu polskich uniwersytetów.

OŁTARZ WITA STWOSZA W KRAKOWIE
Jest to ołtarz Najświętszej Maryi Panny który został wewnętrznie ozdobiony bardzo bogato w różne kolory i style.Jest to największa w Europie gotycka nastawa ołtarzowa.W predelli ukazane jest drzewo Jessego – genealogiczne drzewo Chrystusa i Marii Panny. 

WIEŻA RATUSZOWA 
Kolejną atrakcją na rynku głównym jest wieża ratuszowa.Budowla jest wykonana w stylu gotyckim, zbudowana w XV wieku.Ma 70 metrów wysokości,kiedyś spełniała funkcję administracyjną a dziś jest atrakcja turystyczną.

SUKIENNICE
Jest to wielka hala targowa wybudowana w XIII wieku i w kolejnych była tylko co raz bardziej rozbudowywana.Na pierwszym piętrze znajduje sie oddział Muzeum Narodowego. Na poczatku służyły do przechowywania kramy (lub składy) najczęściej z suknem.

SMOCZA JAMA 
To wapienna jaskinia pod Wawelem, która według legendy mieszkał w niej niegdyś okrutny smok który terroryzował mieszkańców jeśli oni nie będą cotygodniowo składać mu bydła. W 1972 roku dla upamiętnienia zwierzęcia które zamieszkiwało jamę postawiono na wejściu rzeźbę Smoka Wawelskiego autorstwa Bronisława Chromego. Jaskinia ma aż 270 metrów długości lecz turyści mogaą zwiedzić tylko 81 metrów.