Aby zwiedzić wszystkie atrakcje w Karpaczu potrzeba większej ilości dni niż dwa.
Karpacz to atrakcyjny górski kurort na Dolnym śląsku, położony w Karkonoszach, u podnóża Śnieżki.

ŚNIEŻKA
Najczęstszą atrakcją, która zajmuje pierwsze miejsce na liście odwiedzanych atrakcji w Karpaczu jest Śnieżka. Jest to najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów jak również Czech. Mierzy wysokość 1602 m n.p.m.

ŚWIĄTYNIA WANG
Kolejną atrakcją wartą uwagi jest świątynia Wang znajdująca się w Karkonoszach. Została przeniesiona w 1842 z miejscowości o nazwie Vang, a w jej pobliżu znajdowało się jezioro Vangsmjosa w Norwegii na przełomie XII i XII wieku. Jest uważana za najstarszy drewniany kościół w Polsce.

DZIKI WODOSPAD
Łomnica czyli Dziki wodospad, jest mała rzeką, która posiada duży spadek oraz położenie na dnie dużej doliny o stromych zboczach, powoduje iż w czasie ulewnych deszczów lub roztopów szybko przybiera wody, które niosą duże ilości kamieni i drzew. w XIX wieku trzykrotnie wylewy rzeki spowodowały znaczne straty wśród natury.

MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI
Następną atrakcją jest Muzeum Sportu i Turystyki, które posiada w swoim archiwum eksponaty i wszelkie pamiątki związane ze sportem, turysty i ochroną przyrody na terenie Karkonoszy. Uroczyste otwarcie odbyło się 4.09.1974r. do końca 2011r. zwiedzone było przez 1.358.169 osób. 

SKOCZIA NARCIASRKA ORLINEK
Często odwiedzaną atrakcją przez turystów jest także Skocznia Narciarska Orlinek, która powstała w 1912r. i nosiła nazwę Schneekoppenschanze. Jej rekord ustanowił Niemiec
Karl-Heinz Breiter w 1938r. osiągając 45.5 metra.

MŁYNEK MIŁOŚCI 
Miejscem odwiedzanym przez zakochanych jest Młynek Miłości, który według legendy magiczna woda pochodząca ze starego młyna miała właściwość odwzajemniania uczuć. Legenda przetrwała do dziś i w okolicy tego Młynka można spotkać młode, zakochane pary, całujące się po to aby być pewnym o uczuciach swojej drugiej połówki. 

MIASTECZO WESTERN CITY
Dla fanów Westernu mamy park rozrywki w tematyce dzikiego zachodu. Miasteczko Western City znajduje się w niedaleko Karpacza, w położonej miejscowości o nazwie Ścięgna. Podczas zwiedzania możemy się przejechać bryczką, zobaczyć kowbojskie pokazy i  skorzystać z grilla.

MUZEUM ZABAWEK
Dzieci również mogą zwiedzić coś co się im spodoba, a mianowicie mam na myśli Muzeum Zabawek. Dorośli mogą wrócić do wspomnień z dzieciństwa a ich pociechy zobaczyć czym ich rodzice bawili się w dawnych czasach.
Zobacz również: Atrakcje dla dzieci w Karpaczu