Władysławowo jest popularnym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi ze względu na bliskość morza, piękne plaże i liczne atrakcje turystyczne. W mieście znajduje się wiele parków rozrywki, aquaparków i basenów, a także liczne sklepy i restauracje. W okolicy można również zwiedzać interesujące zabytki i atrakcje przyrodnicze, takie jak rezerwaty przyrody czy parki narodowe.

  1. Motylarnia Władysławowo Port

W tym miejscu jest kilkadziesiąt gatunków motyli, swobodnie latających, największych i najbardziej kolorowych motyli świata. Oczywiście jest to atrakcja na sezon letni. Wizyta w Motylarni Władysławowo jest jak wejście do rajskiej dżungli. W świecie bajecznych motyli, które swobodnie latają między odwiedzającymi, możesz zachwycić się ich pięknem, zrelaksować i wyciszyć wśród egzotycznej zieleni. Co czeka tam nas i nasze dzieci? Motyle są wszędzie, mogą usiąść Ci na głowie lub ramionach wprawiając w zachwyt dzieci i dorosłych.

Spotkasz kilkadziesiąt gatunków egzotycznych motyli. Rozpiętość skrzydeł największych osobników to prawie 30 cm! Wyglądają jak ze snów!

Poczujesz się, jak w lesie tropikalnym, czyli naturalnym miejscu życia naszych motyli. U nas zawsze jest pogoda, jest ciepło i bardzo zielono.

Poznasz cykl życia motyla. Zobaczysz przedziwne gąsienice i poczwarki.

Wykwalifikowani przewodnicy (w cenie biletu) zdradzą Ci motyle sekrety. Czy motyle żyją tylko miłością? Dlaczego mają dwie pary skrzydeł? Z jaką prędkością latają? Jak widzą świat?

To na pewno wyjątkowe miejsce, które skradnie serca dzieciakom.

2.Magiczny Zawrót Głowy

To muzeum iluzji, które znajdują się Na V piętrze Wieży Widokowej. Wystawa poświęcona jest sztuce iluzji. Na wystawie można zobaczyć interaktywne eksponaty, poznać tajniki magicznych trików, zobaczyć zabawki optyczne z XIX stulecia i zasadę działania Zoetropu – pierwszego na świecie zmieniacza obrazów. Dodatkowo w muzeum znajduje się Gabinet Śmiechu z 13 lustrami, w których wygląda się zupełnie inaczej. To dobre miejsce na zrobienia zdjęć.

3.Muzeum Figur Woskowych

Nowa atrakcja dla całej rodziny. Zobaczymy tam wiele realistycznych figur woskowych znanych osób. Przeniesiemy się także razem z naszymi dziećmi do bajkowego świata dzięki niepowtarzalnym eksponatom.

4.Labirynt w Polu Kukurydzy

Kolejna nowość w tym miejscu, znajduje się 3km od miasta. Kukurydza tam sięga nawet 3 m wysokości.Zasiano 260.000 nasion, aby kukurydza skutecznie maskowała sąsiednie ścieżki labiryntu, oraz wyznaczyliśmy kilkaset punktów geodezyjnych na polu, dzięki temu powstała prawdziwa plątanina korytarzy o łącznej długości wszystkich ścieżek aż 3.500m. To świetna atrakcja dla dzieci z rodzicami!

5.Park Rozrywki Ocean Park

Ocean Park we Władysławowie pozwala na przejście się po dnie oceanu i spotkanie z wielorybami, rekinami, żółwiami olbrzymimi, delfinami, orkami, oraz czterdziestką innych zwierząt morskich i oceanicznych. Ekspozycja została przygotowana przy zachowaniu naturalnych rozmiarów i szczegółów budowy wszystkich zgromadzonych okazów. Zwiedzanie Ocean Parku pozwoli na przyswojenie ciekawych informacji o żyjących w głębinach naszych oceanów rybach i ssakach w sposób lekki i przyjemny. Uzupełnieniem spaceru jest szeroki wachlarz atrakcji, z których może skorzystać każda osoba niezależnie od wieku.

6.Lunapark Sowiński

Jest to wesołe miasteczko usytuowane nieopodal Domku Rybaka. Największą atrakcją Lunaparku Sowiński jest najwyższa kolejka górska w Polsce, można również pojeździć gokartem, kilka ekstremalnych atrakcji: condor, space loop, czy splash shake. Można się pośmiać w pałacu śmiechu, bądź zawitać do zamku strachu. Niezwykłych wrażeń dostarczy także zwiedzenie domku postawionego do góry nogami. Amatorów wodnych przejażdżek zapraszamy na pływające łabędzie. Park lin zaprasza na wędrówkę po wiszących szlakach z małymi przeszkodami, będącymi wyzwaniem dla miłośników wspinaczek.

7.Zamek w Krokowej

To perełka architektoniczna o bogatej historii. Krokowa już od średniowiecza stanowiła ośrodek rodu von Krockow – Krokowskich oraz ich rozległych włości. Krokowscy byli jednymi z najbogatszych i najznamienitszych w Prusach Królewskich, bardzo zasłużonymi dla królów polskich. Dziś w pałacu mieści się hotel, restauracja i kawiarnia. Przy pałacu usytuowane jest niewielkie Muzeum Regionalne oraz neogotycki kościół p.w. św. Katarzyny.

8.Latarnia morska Rozewie

Latarnia morska na Przylądku Rozewie to jedna z najstarszych tego typu budowli nad polskim wybrzeżem morskim. Dzięki temu wewnątrz latarni znajduje się muzeum tematyczne dotyczące latarni morskich w Polsce. Latarnia wiele razy była podwyższana, w tym momencie jej wysokość wynosi 32,7 metrów. Przy latarni można zwiedzić również maszynownię.

  1. Półwysep Helski

wąska, długa na 34 kilometry mierzeja utworzona przez płynący od wschodu wzdłuż wybrzeża prąd morski niosący piasek z dna – stanowi wyjątkową osobliwość w polskim krajobrazie. Ze względu na swój wyjątkowy charakter, od 1978 roku cały Półwysep Helski należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. U nasady, w okolicy Władysławowa, półwysep jest najwęższy (ma tylko ok. 100 metrów), zaś jego szerokość na końcu, w okolicy Helu to około 3 kilometry. Przez cały Półwysep Helski przebiega linia kolejowa oraz wygodna droga, przy której biegnie ścieżka rowerowa. Turyści tutaj przebywający mogą korzystać z pięknych, niezatłoczonych plaż nad otwartym morzem lub z plaż położonych nad Zatoką Pucką. Nad Zatoką ulokowanych jest wiele campingów specjalizujących się w obsłudze windsurferów – panują tu bardzo dobre warunki do uprawiania tego sportu.

10.Osada Sławutowo

Kiedy odwiedzimy to miejsce poczujemy się, jakbyśmy cofnęli się o 1000 lat do tyłu. Można zobaczyć jak żyli ludzie w średniowieczu w grodach warownych. Osada Sławutowo to rekonstrukcja średniowiecznej osady z przełomu IX-X wieku. Przekraczając jej bramy przenosimy się w świat naszych praojców. Miejsce to pokaże Wam jak dawniej wyglądało rzemiosło. Poznasz garncarza, tkaczkę, piekarza czy zielarza, w towarzystwie których zwiedzisz 8 chat i zobaczysz jak żyli i pracowali nasi przodkowie. Osada Sławutowo pełni funkcję edukacyjną, kulturową jak i turystyczną. Jedną z form popularyzacji tego miejsca są zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży jak również dorosłych.

Szukasz noclegu we Władysławowie kliknij Władysławowo noclegi zobacz również Władysławowo domki Władysławowo apartamenty Władysławowo pokoje gościnne. Wybierając noclegi we Władysławowie, można skorzystać z wielu korzyści. Bliskość morza i pięknych plaż zapewnia możliwość relaksu i wypoczynku nad wodą oraz korzystania z plażowych atrakcji Dostępność licznych atrakcji turystycznych, takich jak parki rozrywki, aquaparki, zabytki czy rezerwaty przyrody, pozwala na aktywne spędzanie czasu z rodziną Dostępność różnego typu noclegów, od komfortowych hoteli po przytulne kwatery prywatne, pozwala na dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Władysławowo jest miastem turystycznym, co oznacza że infrastruktura jest przystosowana do potrzeb turystów, znajdziemy tu wiele sklepów, restauracji, a także rozrywek dla dzieci i dorosłych.