Kiedy myślimy, gdzie wybrać na wiosenny, letni, czy jesienny wypoczynek. Giżycko noclegi nad jeziorem Niegocin to świetna propozycja. Dużą popularnością cieszą się Mazury domki nad jeziorem.
Zachęcającymi informacjami dla państwa, będzie to, że na przykład w Giżycku i na terenie Giżycka odnajdziecie państwo wiele wartych zobaczenia i odwiedzenia budowli, budynków oraz miejsc.
Chociażby Wieżę Ciśnień, która to w 1997 roku,  stała się własnością miejscowego przedsiębiorcy Henryka Górnego. Została ona poddana przebudowie i renowacji wnętrza. 
W 2007 roku zakończyła się tejże wieży wspomniana przebudowa i remont. Na dachu, na przykład dobudowano kawiarnię, wraz z tarasem widokowym. Całość natomiast dodatkowo przykryto  kopułą. W obecnych czasach,  we wspomnianej wieży, mieści się również muzeum.   
– Zamek Krzyżacki w przedstawianym Giżycku. Jest historią obecności w Giżycku Krzyżaków. Po dotarciu do  Giżycka, będziecie mogli państwo odpocząć. Jak zawsze państwa uwagę przykuje wspomniany zamek krzyżacki. Mieści się przy ulicy Stanisława Moniuszki. Obecnie użytkowany jest, jako jeden z budynków hotelu St. Bruno. Zamek ten w latach 2009 – 2011 został odrestaurowany i rozbudowany. Dzięki czemu, znajduje się w nim obecnie luksusowy hotel.
– Plaża miejska w Giżycku – jest kolejnym miejscem, godnym państwa uwagi. Została ona wyremontowana w 2017 roku. Przez co, stała się ona jednym z centrów kulturalnych miasta. Ustawiono na niej scenę, na której w sezonie letnim odbywają się liczne koncerty dla mieszkańców i turystów. Organizowane są także inne atrakcje, takie jak: amatorskie zawody strong man, pokazy ognia i lotniczych akrobacji, wystawy motocykli, czy kino na świeżym powietrzu.
– Kiedy przyjedziecie do proponowanego Giżycka, to zobaczcie państwo również Kanał Łuczyński. Czyli  inaczej Kanał Giżycki.
– Kolejną atrakcją dla państwa, będzie również piesza przechadzka, możliwa do rozpoczęcia już na pasażu portowym, niedaleko centrum miasta. A stamtąd, prosto na molo, poprowadzić będzie państwa, giżycka kładka. Mierzy ona  71,2 metrów długości.
– Wybudowana w Giżycku, kładka została wyposażona w windy. Z góry będziecie mieli  niepowtarzalny widok na port oraz jezioro Niegocin.
– W Giżycku znajdziecie państwo również port Żeglugi Mazurskiej, z którego wyruszyć, będziecie mogli w rejs po jeziorze.  
– Port istniejący w Giżycku, latem, przy dobrej pogodzie, pustoszeje, zaś na jeziorze,  aż roi się od żagli i jachtów motorowych.
– Port w Giżycku jesienią, oferuje państwu również, wiele atrakcji. Wspomniany port jest zlokalizowany na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Ten port również  usytuowany jest nad Jeziorem Niegocin. A to charakteryzuje się tym, że jest to rozległe jezioro, które czaruje swoim widokiem. Dodatkowo na które jeszcze najlepszy widok roztacza się z istniejącej wieży widokowej.  lub kładki widokowej, usytuowanych nad giżyckim molo.
– Istniejące molo w Giżycku, to kolejny obowiązkowy punkt państwa wycieczki do Giżycka.
Molo w Giżycku, daje schron łodziom obecnym w porcie od silnego falowania jeziora. Po czterdziestu latach, w 2011 roku, dzięki odpowiedniemu dofinansowaniu zostało ono przebudowane: zwiększone i wzmocnione. Dlatego to molo, to obowiązkowy punkt wycieczki do Giżycka.  
– Piętrowa kładka spacerowa o każdej porze roku przyciąga spragnionych pięknych widoków mieszkańców i turystów. To właśnie na niej odbędziecie państwo własny spacer.
– Kładka została wyposażona w windy, więc nie stanowić ona będzie przeszkody nawet dla osób z wózkiem. Z góry będziecie mieli, niepowtarzalny widok na port oraz jezioro Niegocin.  
– Rejsy turystyczne w Giżycku. W zależności od państwa woli oraz możliwości, któregoś z właścicieli statków w Giżycku. Rodzaje rejsów są następujące:        
+ rejsy krajoznawcze,

+ podpatrywanie mazurskiej fauny,

+ wyprawy wędkarskie,

+ organizacja imprez okolicznościowych na statku oraz przygotowanie kompleksowych propozycji spędzania czasu na Mazurach.
– Jesienią musicie być przygotowani państwo na to, że rejsy takie mogą być droższe.    
– Most obrotowy w Giżycku, kiedy będziecie państwo na miejscu nie możecie pominąć. Jednak zapoznajcie się z aktualnym terminarzem otwierania mostu obrotowego w Giżycku.  
– Kanał Giżycki, to kolejna atrakcja czekająca na państwa w Giżycku. Jego nazwa została zmieniona na Łuczański. Znajduje się on oczywiście w Giżycku i łączy jezioro Niegocin
z jeziorem Kisajno.  
– Natomiast Jezioro Niegocin, jest jeziorem morenowym, znajdującym się w Krainie Wielkich Jezior. Na północnym brzegu przedstawianego jeziora leży Giżycko.  
–  Jezioro Kisajno (Mamry), Jezioro Kisajno jest najbardziej na południe wysuniętym akwenem, spośród sześciu niegdyś połączonych jezior, kompleksu określanego mianem Mamry.  
–  Spacer wzdłuż ulicy Warszawskiej, to kolejna atrakcja czekająca na państwa w Giżycku.
–  Trasy spacerowe w Giżycku. Giżycko jest świetnym miejscem do spędzania czasu wolnego w pieszym ruchu.
 Giżycko – Trasy spacerowe

Szlak pieszy Wilkasy – Niegocin -… Giżycko. 

Park Helwinga. Węgorzewo 20 km od Giżycka. 

Ścieżka przyrodnicza Rezerwat Jezioro… Mikołajki 27 km od Giżycka. 

Promenada w Mikołajkach. Mikołajki 30 km od Giżycka. 

Czarny szlak pieszy „Szestno” Mrągowo 35 km od Giżycka. 

Szlak „Góra Czterech Wiatrów”

Pozostałe trasy spacerowe w Giżycku i ich nazwy:

– Trasa numer 1 – Po Giżycku.

– Trasa numer 2 – Las Miejski – Giżycko.

– Trasa numer 3 – Wzdłuż brzegu Niegocina.

– Trasa numer 4 – Twierdza Boyem.

– Trasa numer 5 – Wzdłuż Kanału Łuczańskiego.

– Twierdza Boyem jest zabytkiem natury wojskowej, co czyni go atrakcyjnym miejscem do zwiedzenia , poznania i zobaczenia. Wykonania fotografii, czy zrobienia szkiców.

– Cerkiew św. Anny – Giżycka, mieszcząca się obok wieży ciśnień. Proponowana do zobaczenia i zwiedzenia świątynia mieści się przy ulicy Warszawskiej 35.   

– Kamienice do obejrzenia, zobaczenia przez państwa w Giżycku. Miasto pełne jest również istniejących cennych zabytków. Do jednych z najbardziej atrakcyjnych i wartych naszej uwagi, zobaczenia w czasie pobytu w Giżycku są zachowane w bardzo dobrym stanie XIX-wieczne kamienice miejskie.
– W Giżycku będziecie mogli również powędkować państwo. Może złowicie, jakąś dobrą rybę i przygotujecie ją osobiście do zjedzenia.
– W lasach zlokalizowanych również w Giżycku, spróbować będziecie mogli także poszukać grzybów jadalnych, do konsumpcji.
Przebywając w Giżycku oraz jego okolicach nie będziecie się nudzić. Z całą pewnością odpoczniecie, spędzicie ciekawie czas, zrelaksujecie się. Poznamy coś nowego, co państwa mile zaskoczy i skłoni do powtórnego przyjazdu.