Co warto zobaczyć w Zakopanem?
Zakopane – uważane za „zimową stolicą Polski". To najwyżej położone miasto w Polsce. Zakopane otoczone od północy pasmem Gubałówki, a z południowej strony  Giewont. 
Zakopane leży w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie miejskiej Zakopane. Mieszka w nim ok. 27 000 mieszkańców, a rocznie do samej miejscowości i okolic przyjeżdża ponad 2 miliony turystów.

 Zakopane sąsiaduje z kilkoma podhalańskimi miejscowościami – Kościeliskiem (od zachodu), Poroninem (od północnego wschodu) i Murzasichlem (od wschodu).

Zakopane noclegi są świetną bazą wypadową w góry, ze względu na bliskie sąsiedztwo  Tatrzańskiego Parku Narodowego. 
Miasto położone jest w Rowie Podtatrzańskim, a ściślej mówiąc w Kotlinie Zakopiańskiej, u samych stóp Tatr. Leży na wysokości 750-1126 m.n.p.m, co czyni je najwyżej położonym miastem w Polsce, natomiast najwyższy jego punkt, administracyjnie będący w granicach Zakopanego to szczyt Świnicy (2301 m.n.p.m.)

Obecnie Zakopane jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych. Co roku  przyjeżdżają tu setki tysięcy, a nawet miliony turystów. Nic dziwnego – Zakopane, dzięki swojej ciekawej historii, oryginalnej kulturze i wspaniałej przyrodzie jest idealnym miejscem na wypoczynek dla każdego.

Zarówno zimą, jak i latem, na odwiedzających Zakopane czekają liczne atrakcje. Góry Tatry, noclegi w Zakopanem oferują niezapomniane widoki i doznania. Nie ma nic piękniejszego niż spacer górską doliną, czy wycieczka w wyższe partie Tatr. Możliwość wyciszenia się i obcowania z przyrodą jest wspaniałym wrażeniem. Latem górskie szlaki są mocno oblegane przez turystów, wychodząc w góry odpowiednio wcześnie, mamy szanse na chwile spokoju i samotności.

Wspaniale zachowane zabytki Zakopanego, dawne drewniane budownictwo oraz liczne galerie i muzea, zaspokoją rządnych kultury i historii przyjezdnych.

Kasprowy Wierch
Pierwszą atrakcją jaką warto zwiedzić w Zakopanem jest Kasprowy Wierch. Jest to najczęściej odwiedzany szczyt w Polsce. W sezonie można trafić na spore liczby turystów, z których większość decyduje się na wjazd koleją kabinową. Część osób wybiera szlaki piesze podzielone w zależności od stopnia trudności na szlak zielony, niebieski i żółty.

Krupkówki
Krupówki są  jedną z największych atrakcji w centrum Zakopanego. To najsłynniejszy deptak zimowej stolicy Polski. Miejsce to zawsze tętni życiem, o każdej porze roku można spotkać wiele turystów. Na końcu Krupówek znajduje zabytkowy, neoromański kościół Świętej Rodziny wzniesiony pod koniec XIX wieku. 

Gubałówka
O Gubałówce słyszał zapewne każdy, kto chociaż raz rozmawiał o wyjeździe do Zakopanego. Uliczka prowadząca do stacji kolejki, która wjeżdża na szczyt jest przedłużeniem wcześniej wspomnianych Krupówek. Na miejsce można dotrzeć kolejką linową lub pieszo. Z samej góry roztacza się widok na Zakopane, a nad nim, wysokie szczyty z Giewontem w samym centrum panoramy.

Giewont
Giewont to jeden z najpopularniejszych punktów na mapie zakopanego. Góra, która jest dzisiaj symbolem Zakopanego, to spore wyzwanie dla tych którzy chcą ją zdobyć. Wyzwaniem jest dlatego, że w okresie letnim wyruszają ogromne liczby turystów, przez co tworzą się niesamowicie wielkie korki.

Śnieżny labirynt
Ta atrakcja jest dostępna tylko i wyłącznie w sezonie zimowym. Śnieżny labirynt powstaje u stóp Wielkiej Krokwi. Cały labirynt wykonany jest ze śniegu i lodowych bloków. Jego powierzchnia ma rozmiar około 3000m2, przez co stanowi największą tego typu konstrukcję w Polsce i na świecie.

Aqua Park
Zakopane jest dobry kierunkiem na rodzinny wyjazd z dziećmi. Popularnym miejscem wśród turystów jest Aqua Park Zakopane, czyli nowoczesny obiekt z kompleksem basenów z pięcioma zjeżdżalniami oraz centrum spa.

Papugarnia Egzotyczne
Dla miłośników ptaków szczególnie tych egzotycznych też coś jest. Najwięszka Papugarnia Egzotczna w Zakopanem  znajduje sie na Drodze do Olczy 11. Można spotkać tu wiele papug o których nam się nie śniło. Ptaki nauczyły się mówić różne słowa w języku polskim np. "dzień dobry", "Kocham cię"